Mladší přípravka: kvalifikační turnaj o přeborníka PCE kraje

Litomyšl    - Chrudim       5:1
Libchavy  -  Chrudim       2:3
Litomyšl   -  Slatiňany    10:0

Litomyšl - Libchavy 2:2 (0:0)
První poločas se oba týmy probouzely ze spánku. Možná jsme byli o něco čilejší. Po poločase domácí přidali a dostali nás pod tlak. Což nám vyhovovalo, neboť brejky umíme. Nicméně po naší špatné rozehrávce se domácí ujímají vedení, 1:0. O chvíli později po střele z půlky domácí zvyšují na 2:0. Naše včelky to ale nesrazilo a Adam po vydřeném míči všem utekl a snížil. Vzápětí Filip krásnou střelou trefuje vingl, ale domácí gólman bravurně vyráží. Dvě minuty nato po pěkné akci jde Adam sám na gólmana, ten sice střelu tečuje, ale Adam pohotově doráží, 2:2. Naši kluci byli při chuti, ale už nebyl čas, zasloužená plichta.
Branky: Adam Provazník 2x

Libchavy - Slatiňany 9:0 (4:0)
Již na první pohled bylo jasné, že soupeř je min. o rok až dva mladší. A prvních 5 minut zápasu to potvrdilo, vedli jsme již 3:0. Kluci ze Slatiňan se snažili, ale věkový handicap byl velký. Ale jejich gólman měl vynikající zákroky. Naši borci s vidinou mladšího soupeře začali sólovat a přizpůsobili se chumlové hře. Ve druhé půlce po důrazném pohovoru začali hrát kombinační fotbal a je potěšitelné, že většina branek padla po hezkých akcích.
Branky: Adam Provazník 3x,Venda Dvořák 2x,Patrik Šalda, Patrik Svatoš, Jára Škrobánek, Kryštof Fikejz,

Libchavy - Chrudim 2:3 (1:2)
Do zápasu jsme šli s vidinou postupu, ale zároveň s pokorou ke kvalitám soupeře. S pokorou to kluci přehnali, neboť po zaváhání obrany šel soupeř do vedení, 0:1. V ten moment šlo o to, zda zvedneme hlavu, a nebo, to bude pro soupeře snadná záležitost. Naštěstí kluci ukázali, že jsou bojovníci. Podpořil to Adam, když si naběhl na kolmou přihrávku za obranu a bezpečně skóroval, 1:1. Hrálo se nahoru, dolu, soupeř byl lepší v osobních soubojích, my naopak v kombinaci. Bohužel před přestávkou inkasujeme po polostřele doprostřed branky, 1:2. Do druhé půlky jsme zamíchali se sestavou a začínali jsme mít mírně navrch. Ovoce nám to přineslo po akci Patrik, Adam a Filip, který umístěnou střelou k tyči vyrovnává na 2:2. A kluci makali dál. Bohužel po nedůrazném obranném zákroku soupeři věnujeme šanci, kterou využívá, 2:3. Do konce už mnoho času nebylo, ale stejně jsme si ještě dvě šance vytvořili.
Branky: Adam Provazník, Filip Kočí

Jak jsem minulý týden psal, že favority potrápíme, tak to jsme splnili. Po turnaji byl možná někdo zklamaný. Ano, na postup jsme měli, ale bohužel v posledním zápase nás potopily individuální chyby. Ale už na začátku jsme si řekli, že jeden za všechny a všichni za jednoho. Myslím, že ve všech zápasech kluci ukázali, že umí hrát fotbal a jak jsem také po minulém turnaji psal o štěstíčku, tak teď jsme mu šli trochu naproti, ale mrška jedna si našla jinou cestičku.