Střelci: 10. Chadima Marek, 42. Valášek – 31. Stejskal, 62. Martinák

ŽK: 3 : 2 – 60. Svoboda, 86. Sejkora, 88. Benda - 42. Ďuriš, 59. Dostál

Diváků: 100

Sestavy:

Vysoké Mýto: Simon – Jílek, Podroužek, Dvořák, Valášek / 79. Sejkora / – Chadima David, Krýda / 46. Šikl /, Svoboda / 75. Kysilko/, Benda – Lipavský / 70.Matula/, Chadima Marek

Libchavy: Kollert Tomáš – Lžíčař Petr, Lněnička Dušan, Dostál Jan, Louda Vojtěch – Beneš Michal / 46. Paukert Tomáš, 84. Karpíšek David / Kopfštein Milan, Stejskal Michal, Ďuriš Daniel, -  Jiroušek Martin, Martinák Jakub / 70. Kubíček Vojtěch /

A první krok se podařil...............ve Vysokém Mýtě jsme v dramatickém utkání vyválčili bod a vše rozhodne poslední domácí utkání proti Ústí nad Orlicí – máme vše ve svých rukou. Takže v sobotu v 17.00 hodin půjde o skutečné vyvrcholení sezóny, k postupu potřebujeme vyhrát.

Naše mužstvo začalo kopírovalo naše reprezentanty v Polsku, naštěstí však s lepším koncem i výkonem. Prvních deset minut jsme měli převahu, ve druhé minutě super šanci, kdy v jasné pozici se nejprve netrefil Petr Lžíčař a Míša Beneš, který přestřelil domácí branku snad ze 4 metrů. Měli jsme převahu, přišla však 10. minuta, ztráta míče ve středu hřiště, první útok domácích, Lipavský dlouhou přihrávku sklepl alá Kollert prsami Marku Chadimovi, ten pak na hranici ofsajdu /nebo za hranicí?/ tuto výhodu zužitkoval a domácí vedli 1 : 0.

Pro naše mužstvo to byla krutá rána. Ve 14. minutě hlavičkuje Petr Lžíčař nad domácí branku, v 27. minutě spaluje šanci Dan Ďuriš. Naše vysvobození přinesla 31. minuta, kdy míč z trestného kopu, který zahrával Míša Stejskal, se zatřepetal v síti  1 : 1.

Pak přišla 37. minuta, kdy byl na pokyn pomezního rozhodčího Libora Papáčka, vyloučen Petr Lžíčař / úder loktem do ramene domácího hráče při vzájemném kontaktu / a my šli do deseti a hned v 42. minutě jsme prohrávali 2 : 1. To zahrával Svoboda přímý kop, nejvýše vyskočil domácí Vratislav Valášek a míč umístil přesně k tyči. Tímto poměrem byl zakončen i první poločas.

Ve druhém poločase jsme podali skutečně výborný, bojovný výkon. Nepoměr hráčů na hřišti nebyl znát, Honza Dostál byl všude, Martin Jiroušek byl k nepoznání a měli jsme tu dobrého, starého „Gejzu“, Míša Stejskal využíval plně rozměry hřiště, Milan Kopfštein obětavě bránil a tak bych mohl pokračovat. Odměnou za naši jízdu byl vyrovnávací gól v 62. minutě, kdy akci Martina Jirouška zakončil Kuba Martinák – 2 : 2.  Domácí měli též šance, ale branku netrefili a na svém místě byl vždy  i Tomáš Kollert.

V 79. minutě na hřiště musela nosítka, když po nezaviněné srážce s naším brankářem na trávníku zůstal ležet Vratislav Valášek. Snad to nebude vážné a přejeme Vráťovi brzké uzdravení a návrat na trávník.

Postup na noze měl Vojta Kubíček, ale svou šanci v 89. minutě neproměnil.

Utkání to bylo skutečně vyhecované, bojovné a každého musel zaujmout.

V Mýtě se i fandilo, dík patří našim fanouškům, a teď sobota 17.00. Pamatujme, půjde jen o fotbal, snažme se, bojujme srdcem a výsledek se dostaví a pokud ne, život půjde dál ať již jsou Libchavy v I.A nebo I.B třídě..............................