béčko: Libchavy B - Dolní Třešňovec 4 : 2 / 2 : 1 /

Sokol Libchavy B – Sokol Dolní Třešňovec   4:2 (2:1)

Střelci:  11. Špína (Blažek), 29. Blažek (Beneš), 82. Špína (Beneš), 90. Lžíčař

Žluté karty: 4:3

Diváků: 60

Zeman – Pražák, Felgr, Buben, BorovičkaPeterka (49. Lžíčař), Karpíšek, Beneš, Vaňous (85. Motyčka) – Špína (86. Nemšák), Blažek (70. Král)

Druhý zápas našeho B mužstva už neprobíhal v přátelském tempu jako minulý týden proti Kerhaticím, hned od začátku začala bitva o body. Do první šance se dostal Vašek Špína, kdy v samostatné akci přestřelil branku protihráčů. Ti na to odpověděli hned v zápětí, kdy po standardní situaci došlo k nedorozumění v naší obraně a hráč č. 8 Celý Lukáš otevřel skóre zápasu v 5. minutě na 0:1. Tento rychlý gól na začátek nebyl na našich hráčích vůbec znát a již v 11. minutě odpověděl Vašek Špína po centru Blažka a vyrovnal skóre na 1:1. V 29. minutě jsme se díky centru Beneše a nádherné hlavě Jardy Blažka dostali do vedení, které jsme už nepustili. Do konce poločasu probíhala hra nahoru a dolů a do šancí se dostávali oba týmy ale ani jednomu se žádná akce nepovedla proměnit.

V druhém poločase hra pokračovala v rychlém tempu. Jednu z větších šancí vykouzlil Beneš, který centroval na Blažka, ale tomu se svůj druhý gól vsítit nepovedlo. V 61. minutě se povedla protihráčům hezká akce kdy hráč č. 10 Kost Oldřich šel sám na bránu, ale náš brankář Zeman jeho šanci excelentně zlikvidoval a udržel tak naše vedení. Dolní Třešňovec nepolevoval a dál útočil, ale jejich šance končily vedle nebo v rukách našeho gólmana. V 82. minutě zase nádherně centroval Beneš a tentokrát Vašek Špína vsítil již svůj druhý gól a utvrdil naši převahu na 3:1. Chvilku na to po centru protihráčů Buben zatáhl za záchrannou brzdu a tento zákrok hlavní rozhodčí posoudil jako nepovolený. Nařídil trestný kop, který hráč č. 10 Šilar Karel proměnil. Tímto se otevřela Třešňovci možnost na zisk alespoň jednoho bodu, to však razantně odmítl náš hráč Lžíčař, který po samostatné akci a několika faulech na svoji osobu vsítil gól k tyči a uzavřel skóre na konečných 4:2 pro Libchavy.

Výborný výkon předvedl náš brankář Zeman a patří mu dík za tři body. Další zápas našeho mužstva proběhne v neděli 2. 9., v Jehnědí, odkud si snad opět odvezeme tři body.