áčko: Sokol Libchavy - Sokol Staré Hradiště 4 : 1 /2:0/

Sokol Libchavy – Sokol Staré Hradiště 4 : 1 / 2 : 0 /

AR 1: Štěrba Jaroslav  AR 2: Kodýdek Tomáš

Delegát: Vaniš František

Střelci: 8. Jiroušek, 25. a 53. Blažek, 83. Vaňous – 86. Götz

Nahrávky: 2 Lněnička, Lžíčař, Karpíšek

ŽK:4 : 3 – 38. Stejskal, 40. Blažek, 62. Paukert, 65. Čermák – 40. Hýsek, 65. Vykoukal, 75. Stefanov

Rohy:  2 : 7

Diváků: 100

Sestavy:

Libchavy: Kollert Tomáš – Čermák Zdeněk,  Lněnička Dušan, Louda Vojtěch, Martinec Michal /75.Vaňous Petr/ – Paukert Tomáš, Stejskal Michal /70. Hájek David/, Kopfštein Milan, Blažek Jaroslav /85. Beneš Michal/ – Jiroušek Martin, Lžíčař Petr /46.Karpíšek David/

Staré Hradiště: Seifert – Těšitel, Hýsek, Kostka, Smutný – Adamec / 46. Vykoukal/, Pavelka, Hudec / 71. Holešínský /, Munsberger / 60. Stefanov / – Tesner / 71. Nedelka /, Götz

Naše mužstvo bez potrestaných Dostála /2 zápasy stop/ a Martináka /5 zápasů stop/ začalo skvěle. Ve 4. minutě unikl Tomáš Paukert a jeho střela skončila na tyči hostující branky. To v 8. minutě jsme se již radovali, Petr Lžíčař vzorně přiklepl míč Martinovi Jirouškovi, ten se dostal před hostující brankáře a střelou mezi jeho nohy nám zajistil vedení 1 : 0. Hosté měli šance ve 4. a 10. minutě, kdy nejprve Adamec přestřelil a poté Smutný nastřelil naše břevno. Od 10. minuty začali hrát hosté a získali si územní převahu. V 25. minutě rozehrával trestný kop Dušan Lněnička a Jarda Blažek usměrnil míč hlavou do hostující branky a my vedli 2 : 0.

Hosté hráli a my jsme však hrozili z rychlých protiútoků – v 30. minutě nastřelil břevno hostující branky Martin Jiroušek a v 36. minutě se v super šanci ocitl Míša Stejskal, mířil však vedle. Hosté stále útočili, ale do konce poločasu zůstal stav nezměněn.

Druhý poločas začal šancí hostů to v 46. minutě  střílel tvrdě z trestného kopu Tesner a Tomáš Kollert střelu vyrazil nad břevno své branky. V 53. minutě rozehrával tresný kop David Karpíšek, Jarda Blažek šel neohroženě do souboje s hostujícím brankářem – u míče byl dřív a hlavou ho poslal do hostující sítě a my vedli 3 : 0,  i když průběh hry tomu skutečně neodpovídal. V 54.  a 57. minutě nás opět zachránil Tomáš Kollert, kdy zlikvidoval další dvě super šance hostů.

Obraz hry byl stále stejný, hosté hráli, my se bránili a přesto jsme vedli 3 : 0. V 83. minutě se na podařený výlet vydal náš stoper Dušan Lněnička, dostal se až na pravý hrot – přesně odcentroval a vzorným skluzem zaznamenal svou první branku za A mužstvo mladý Petr Vaňous a zvýšil na 4 : 0.

Hosté se nakonec také dočkali, když v 86. minutě zaznamenal jejich úspěch David Götz a snížil tak na konečných 4 : 1.

Hosté hráli velice dobře dopředu, v obraně však měli okénka, které je stály dosažení lepšího výsledku. O jejich herní převaze svědčí počet rohů, kdy jich kopali 7 proti našim 2 a navíc i držení míče, které hosté vyhráli 61 % ku 39 %. Fotbal se však hraje na branky a naše produktivita byla nevídaná. Chlapci jen tak dál.

Sponzorem utkání byla Autodílna Trio, Ústí nad Orlicí a nejlepšími hráči byli vyhlášeni u hostů Vlastislav Kostka a u našeho mužstva brankář a kapitán Tomáš Kollert, který měl největší zásluhu na našem vítězství.

Příští týden zajíždíme k velice důležitému utkání do Zámrsku, kde bychom se měli pokusit získat další plusové body. Odjezd je v neděli 29. 9. 2012 v 15.00 od Tesca. Pojeďte podpořit naše borce.