béčko: Sokol Libchavy B - Albrechtice u Lanškrouna B 5 : 4 / 0 : 1 /

Okresní přebor IV.třídy, 23.9.2012

Sokol Libchavy B – Albrechtice u Lanškrouna B 5:4(0:1)

Rozhodčí: Hanzl Václav
AR1: Kopfštein Milan AR2: Vítek Jaroslav
Střelci: 47. Stejskal, 71. Louda (Vaňous), 77. Stejskal (Blažek), 82. Stejskal (Špína). 88. Blažek (Pražák)
Žluté karty: 0:0
Diváků: 40

Sestava:
Zeman – Pražák (88. Buben), Louda, Karpíšek, Borovička – Peterka, Stejskal, Paukert, Vaňous – Špína (90. Moravec), Král (46. Blažek)

Již šestý zápas našeho B mužstva se odehrával v neděli doma s Albrechticemi B. Do zápasu jsme nastupovali jako favorité, tři body neměly být problém. Avšak naše hra dopředu nebyla dobrá a navíc postrádala přesné zakončení. Jedinou významnější šanci jsme měli hned ze začátku. Po autu Špíny a hlavičce Karpíška, který mířil těsně mimo. Oproti Albrechticím naše obrana byla spíše ofenzivní a to se nám později stalo osudným. Albrechtice zaznamenali první šanci ke konci poločasu, kdy po samostatné akci náš brankář Zeman tuto šanci zlikvidoval. Bohužel hned vzápětí naše obrana udělal stejnou chybu a na druhou samostatnou akci hostí byl náš brankář krátký – 0:1. Do konce poločasu zbývaly už jen sekundy a tak jsme v kabinách mohli přemýšlet o našich chybách.

Druhý poločas jsme začali šťastně, kdy hned v první minutě po rohovém kopu Míši Stejskala jsme srovnali skóre. Po chybě v obraně si Albrechtice dali vlastní gól – 1:1. Jak v prvním poločase tak i druhém jsme hru ovládali mi, ale naše pokusy o překonání obrany byli marné. Až v 71. minutě se nám podařilo dostat do vedení, kdy po rohovém kopu Stejskala náš záložník Péťa Vaňous vracel míč na brankovou čáru, kde byl připravený Louda -2:1. Bohužel hosté odpověděli hned vzápětí. V 72. minutě po samostatné akci jeden na jednoho srovnali na 2:2. Naštěstí chvíli na to jsme rozehrávali standartní situaci na hranici vápna. Tu šikovně rozehrál Blažek se Stejskalem na krátko a poslali nás zas do vedení – 3:2. Bohužel hosté odpověděli stejným způsobem jako minule, kdy po samostatné akci vyrovnali na 3:3. Jenže tento výsledek se nám nelíbil a tak jsme dál bojovali. Naštěstí se hostující obrana otevírala a tak jsme se začali dostávat do více šancí. Po několika střelách se našemu hráči Špínovi povedl lob před bránu na Stejskala, který svojí obratností dokázal vsítit gól a poslat nás opět do vedení - 4:3. Albrechtice však rozehrávali v 84. minutě standartku. Ta sice neskončila v naší síti, ale dorážka už ano a tak jsme zase ztratili vedení, ale díky naši bojovnosti se nám povedlo 2. minuty před koncem dostat do vedení, které jsme už nepustili. Centr Pražáka do vápna přesně trefil Blažek za záda hostujícího gólmana – 5:4.

Zápas byl náročný pro celé naše mužstvo, ale i přes špatně zvládnutou obranou fázi jsme dokázali zvítězit. Nejlepším naším hráčem byl Vojtěch Louda, který jako levý obránce svůj úděl stopera zvládl na výbornou a mužstvu výrazně pomohl i směrem dopředu. Další zápas našeho B mužstva proběhne 30. 9. 2012 doma proti týmu Verměřovice B.