FK Jehnědí 1980 - Sokol Libchavy  0 : 1 / 0 : 0 /

AR1: Rozlívka Jaroslav AR 2: Vítek Jaroslav

Jehnědí:

Jergl Petr  //Motl Martin/ 46. Viktorín// – Beznoska, Kostka /46. Čapek /, Hejlík, Absolon – Pospíšil, Fikejz, Viktorín / 46. Zachař /, Negebauer – Rozlívka, Fišer

Libchavy:

Pinkava Martin – Velínský Ondřej / 55. Rejent Pavel /, Vítek jakub, Motyčka Filip, Šalda Michal -  Boštík Jaroslav, Kovář Martin, Svatoš Michal / 55. Hledík Jan /,  Žídek Radim / 46. Vít Dominik / –  Nemšák Vladislav, Jariš Pavel

Za krásného podzimního počasí jsme zajížděli do Jehnědí. Naše mladé mužstvo čekala velká šichta proti staršímu soupeři – 5 hráčů Jehnědí bylo ročník 94 a žádný hráč nebyl z ročníku 97. V našem mužstvu naopak nastoupilo 6 hráčů ročníku 97. Tomu odpovídal i obraz hry, domácí byli fotbalovější, silnější v osobních soubojích, velice dobře pak hráli zkušení borci Viktorín a Rozlívka. Naši hráči však příkladně bojovali, žádný míč nebyl pro

ztracený.

O přestávce jsme rozporovali totožnost brankáře domácích, kdy na registračku Jergla Petra nastoupil Martin Motl, ročník narození 1993, což odporuje pravidlům. Martin Motl po počátečním oznámení „jsem Jergl Petr, narozen v  roce 1995“, v měsíci se již spletl, na přímou otázku se k situaci postavil jako chlap, za což mu děkuji,  a svoji identitu a pravé jméno potvrdil „ ano, jsem skutečně Martin Motl“. Tato situace nepotřebuje komentáře, nemůžeme přeci dopustit, aby proti našim „mlaďákům“ subtilních postav, nastupovali muži.

Jergl Petr alias Martin Motl, musel opustit branku, do které nastoupil do té doby asi nejlepší hráč domácích Ondřej Viktorín.

Druhý poločas začal opožděně vzhledem popsání celé situace do zápisu panem rozhodčím Řehákem. Ten začali domácí náporem, který však vyústil pouze nastřelením břevna Zachařem v 50. minutě a pak v 72. minutě, kdy jsme byli svědky zázračného zákroku naše brankáře Martina Pinkavy, kdy domácí hráč hlavičkoval z malého vápna do odkryté šibenice naši branky, ale za střídačky jsme jen viděli letící žlutý dres Martina a jeho ruku, kterou míč vyrazil na roh. Skutečně nevídaný zákrok i ve vyšších soutěžích.

Naše chvíle přišla vzápětí, v 75. minutě z ojedinělého útoku míč skvěle potáhl Pavel Jariš, obešel dva domácí obránce a na tutovku přihrál Jardovi Boštíkovi a ten se nemýlil a zajistil nám vedení 1 : 0 a jak se ukázalo vsítil  i vítězný gól. Domácí tlačili, na jejich kopačky se však postupem času vkrádala nervozita a my jsme tvrdě vybojované vítězství uhájili.

Všichni naši hráči, kteří se objevili na hřišti zaslouží pochvalu za bojovnost a byli bychom všichni rádi, aby podobný výkon zopakovali i v příštím domácím utkání proti Březové.