áčko: ŽSK Třemošnice - TJ Sokol Libchavy 1 : 2 / 1 : 0 /

Krajská 1.A.třída, 6.4.2013

Rozhodčí:  Mrkvička Martin, AR 1: Cach Přemysl AR 2: Seibert Daniel, Delegát:
Střelci: 6. Kunášek Miří – 54. Dostál Jan, 81. Lžíčař Petr
Nahrávky: David Jaroslav, Dostál Jan
ŽK: 3 : 3 – 45. Šebek, 54. Kunášek,59.Šindelář – 37.Dostál Jan,74.Lžíčař Petr,84.Blažek Jaroslav
Rohy:  9 : 2
Diváků: 100
Sestavy:
Třemošnice:
Vojáček – Rychnovský Ondřej, Rychnovský Vojtěch, Culek, Kunášek –
Král, Šindelář / 66. Vančura Jan /, Lipenský / 52. Forman /, Vančura Ondřej -  Šebek, Luňáček
Libchavy: Kollert Tomáš  – Borovička Radko, Dostál Jan, Karpíšek David, Louda Vojtěch -  Machálek Petr / 46.Paukert Tomáš / , Kopfštein Milan, David Jaroslav, Martinec Michal – Lněnička Dušan / 49. Lžíčař, 83. Vaňous Petr /, Blažek Jaroslav

A dočkali jsme se.......První jarní utkání se hrálo po dvou domácích odložených zápasech, kdy naše mužstvo mělo za sebou pouze jeden trénink na travnatém hřišti. To se projevilo i při naší hře v prvním poločase sobotního utkání. Naše mužstvo vedl poprvé v soutěžním utkání  staronový trenér Vladimír Novák st.  Před utkání jsem se mu svěřil, že bod by měl pro nás cenu zlata. On mi odpověděl, že když už jedeme takovou dálku tak jedině pro vítězství a nakonec se jeho slova potvrdila. Ale od začátku.................V naši sestavě se objevili i naši dva noví hráči – Petr Machálek a zkušený Jarda David. Na druhé straně nám chyběli zranění a nemocní: Vojta Kubíček, Kuba Martinák, Zdeněk Čermák, Michal Beneš, David Hájek a Míša Stejskal, který se ještě z důvodu zaměstnání nezapojil do tréninkového procesu.
     Domácí začali náporem a již v 6. minutě vedli 1 : 0. To zahrávali první rohový kop a po závaru před naší brankou vše prostřelil domácí Jiří Kunášek. Domácí měli další tři vyložené šance, které však zlikvidoval náš Tomáš Kollert. My jsme první fotbalovou akci předvedli až v 33. minutě, kdy si míč vyměnili Jarda David a Míša Martinec, akci zakončoval Jarda Blažek, ovšem ten stál v ofsajdu. První poločas byli domácí lepší, svou převahu kromě jedné branky, však vyjádřili pouze vítězstvím na rohy drtivým skórem 8 : 0.
     Do druhého poločasu naše mužstvo nastoupilo s pohyblivým Tomášem Paukertem a s odhodláním vyrovnat. Styl naší hry se změnil, naše mužstvo začalo více využívat středové řady a své kvality začal ukazovat Jarda David. V 54. minutě jeho průnik zastavili domácí faulem, k zahrávání trestného kopu se postavil Honza Dostál, jeho tvrdá střela se otřela o zeď a skončila v domácí síti a bylo to 1 : 1. Po té se utkání vyrovnalo a domácí začali mít s naší hrou těžkosti. V 81. minutě přesně načasoval přihrávku za obranu domácích Honza Dostál, kterou převzal střídající Petr Lžíčař a podél vybíhajícího brankáře zaznamenal naši vedoucí branku a my vedli 2 : 1. Do konce utkání nás domácí sevřeli, ale koncentrovanou a obětavou hrou jsme cenné vítězství uhájili. Druhý poločas jsme na rohy vyhráli také 2 : 1. Domácí po výborném prvním poločase nás zřejmě podcenili a to se jim stalo osudným. Jinak to byl remízový zápas, o vítězství ve fotbale však rozhodují branky a těch jsme vstřelili víc.
     Všichni hráči zasluhují pochvalu za převedenou hru, výborný výkon podal Jarda Blažek a Tomáš Kollert.
     Nyní na domácím hřišti v sobotu od 16.30 hodin přivítáme těžkého soupeře se Srchu, kdy bychom potřebovali potvrdit získané body v Třemošnici. Přijďte povzbudit naše borce........