MFK Chrudim C - TJ Sokol Libchavy  1 : 0 / 0 : 0 /

AR 1: Porupka František AR 2: Šťourač Vladimír
ŽK: 1 : 2 – 80. Zeman – 78. Paukert Tomáš, 90. Blažek jaroslav
Diváků: 80
Sestavy:
Chrudim C: Kudláček – Zeman, Šibrava, Zita, Veselský – Meduna / 57. Svoboda /, Holub Martin, Beneš, Lacman / 83. Hrstka / – Dastych / 73. Kovář /, Mlynka
Libchavy: Kollert Tomáš – Borovička Radko / 38. Paukert Tomáš /, Dostál Jan / 57. Lžíčař Petr /, Karpíšek David, Louda Vojtěch - Vaňous Petr / 46. Martinák Jakub / , Kopfštein Milan, David Jaroslav, Martinec Michal – Lněnička Dušan, Blažek Jaroslav

Utkání v Chrudimi se hrálo na kvalitní umělé trávě, kde jsme včetně fanoušků postrádali odpovídající zázemí. Vrátili jsme se několik desítek let zpátky – kiosek - k pousmání, WC --všichni chodili na jeden záchod /rozhodčí, funkcionáři, diváci – muži i ženy/, nevím, kde je příčina – zlatě na vesnici.
Omlouvám se za pozdní komentář – pracovní zaneprázdnění.
A nyní již k samotnému utkání:
Utkání začalo převahou domácího týmu, která trvala prakticky celé utkání. V prvním poločase měli domácí super šanci v 21. minutě, kdy Dastych postupoval sám na našeho brankáře, ten mu však zmenšil střelecký úhel a jeho únik zlikvidoval. Další šance končily mimo naši branku nebo je likvidoval náš brankář Kollert. My jsme vystřelili v prvním poločase jen jednou a střela šla mimo domácí branku. Hru domácích režíroval zkušený Martin Holub, který skvěle zahrával i všechny trestné i rohové kopy.
Ve druhém poločase se domácí tlak zvyšoval, v 67. minutě domácího Mlynka vychytal Colli, v 74. minutě střílel v šanci mimo branku domácí Beneš a v 75. minutě pak Zita nastřelil břevno naší branky. My jsme bojovali, klobouk dolů před naší snahou a odhodláním vybojovat bod. V 81. minutě jsme však mohli střelit branku. To David Karpíšek nacentroval a Petr Lžíčař vystřelil a domácí brankář Kudláček míč vyškrábl z brankové čáry – neskutečný zákrok. Blížil se konec zápasu a pak to přišlo – v poslední minutě zůstal na hranici velkého vápna neobsazen Tomáš Beneš, dostal se k němu míč a on krásnou umístěnou střelou zajistil domácím zasloužené vítězství. Ihned po rozehrání hlavní rozhodčí zápas ukončil. Čas na stopkách - 89.51 vteřina.
Domácí vyhráli zaslouženě o jejich převaze svědčí i skóre v zahrávaní rohových kopů, které skončilo 15 : 0. Našim hráčům musím poděkovat za bojovnost a obětavost. V utkání pro zranění musel střídat Radko Borovička a Honza Dostál.
V sobotu přivítáme další mužstvo z čela tabulky – Pardubičky. Přijďte se podívat.......