TJ Sokol Libchavy – FK Jiskra Heřmanův Městec 1 : 1 / 0 : 0 /

Střelci: 62. Kopfštein Milan /pk/ - 68. Synek Radoslav
ŽK: 1 : 3 – 46. Kopfštein Milan – 24. Salfický, 73. Hlaváč, 82. Svoboda
Diváků: 80
Sestavy:
Libchavy: Kollert Tomáš – Čermák Zdeněk, Borovička Radko, Karpíšek David, Louda Vojtěch - Paukert Tomáš /50. Felgr Petr/, Kopfštein Milan, David Jaroslav, Vaňous Petr - Blažek Jaroslav, Martinec Michal
Heřmanův Městec: Čihák – Chudomel Radek, Šafránek, Synek, Jablečník David – Chudomel Roman, Hlaváč, Ráliš, Jablečník Matěj – Svoboda, Salfický

K odloženému utkání s Heřmanovým Městcem jsme přistupovali s obavami, k tomu nás vedl náš bezkrevný sobotní výkon a chybějící hráči základní sestavy Honza Dostál, Kuba Martinák a Dušan Lněnička. Na lavičku přišli tedy pomoci tři dorostenci – Filip Motyčka, Jakub Vítek, Martin Pinkava a hráč B – mužstva Petr Felgr.
Začátek utkání ukázal, že čarodějnice byli nejen v Libchavách, ale i Heřmanově Městci, neboť jsme byli svědky řady nepřesností. Hosté hrozili rychlými útočníky a dlouhými auty, které házel Michal Ráliš a největší šanci v prvním poločase měli v 43. minutě, kdy na našeho brankáře Tomáše Kollerta se řítil sám Matěj Jablečník, kterému však včasným vyběhnutím náš brankář zmenšil střelecký úhel a Matěj Jablečník pouze Tomáše nastřelil. Naši největší šanci promarnil David Karpíšek v 34. minutě, když po rohovém kopu se ocitl sám před brankářem hostů, ale jeho nedůrazná střela skončila v náruči brankáře Čiháka.
Konec poločasu patřil hostům, ale stav zůstal 0 : 0.
Ve druhém poločase začali náporem hosté, v 47. minutě po dlouhém autu nastala před naší brankou pravá trma vrma, ale naši hráči na několikrát míč odvrátili do bezpečí. V 50. minutě musel nuceně hřiště opustit Tomáš Paukert / naražená žebra? / po zákroku hostujícího brankáře Čiháka a na hřiště přišel Petr Felgr. V 59. minutě zahrával trestný kop hostující Ráliš, jeho střela šla mimo naši branku.
Stav utkání se měnil v 62. minutě, kdy brankář Čihák při vyběhnutí minul míč, srazil našeho Petra Vaňouse a rozhodčí Hořínek nařídil pokutový kop, který proměnil Milan Kopfštein a my vedli 1 : 0. Z vedení jsme se dlouho neradovali, v 68. minutě míč před naši branku hodil Ráliš a míč do naší branky dopravil po našem nedůrazu Synek Radoslav 1 : 1. Hrála se vyrovnaná partie, za zmínku stojí moment z 80. minutě, kdy jsme propadli v obranné činnosti, na naši bránu se řítil hostující Synek, ale příkladným sprintem ho dohonil a čistě odebral míč náš Jarda David. V tomto momentu si člověk uvědomí jaký je Jarda stále velký hráč.
Konec utkání byl ve znamení několika dlouhých autů hostů, ale vstřelit branku jsme jim nedovolili a utkání skončilo spravedlivou remízou.
Naši hráči předvedli bojovný a snaživý výkon a dali zapomenout na výkon proti Pardubičkám a znovu se potvrdilo, že i při kombinované sestavě se při bojovnosti dá hrát s každým.
Sponzorem dnešního utkání byla firma Střešní systémy s.r.o., a cenu pro nejlepší hráče převzal hostující Hlaváč a náš Jarda David.
V sobotu 4. 5.2013 zajíždíme k vele důležitému utkání do Starého hradiště, kde se hraje o 6 veledůležitých bodů – odjezd autobusu je ve 14.30 od Tesca.