TJ Bítovany - TJ Sokol Libchavy 5 : 3 / 1 : 3 /

Rozhodčí: Beseda Petr

AR 1: Kuchyna Viktor AR 2: Pokorný Roman

Delegát: Dmmer Franišek

Střelci: 41. Kopecký Lukáš, 55. a 70. Mareš Michal, 64. Vágner Jakub, 72. Kopecký Jiří – 11. Blažek Jaroslav, 15. a 36. Martinec Michal

Nahrávky: Louda Vojtěch, Blažek Jaroslav, Ďuriš Daniel

ŽK: 2 : 2 – 84. Čechlovský, 86. Chaloupka Tomáš – 72. Kollert Tomáš, 87. Felgr Petr

rohy:  7 : 1

Diváků: 80

Sestavy:

Bílany: Augustin – Hýl / 77. Chaloupka /, Hrtomádko, Tichý, Čechlovský – Kopecký Jiří, Vágner, Mareš Michal, Holík /33. Rahimič/ -  Koráb / 53. Mihulka /, Kopecký Lukáš

Libchavy: Kollert Tomáš  – Borovička Radko,Karpíšek David, David Jaroslav, Louda Vojtěch – Machálek Petr / 62. Felgr Petr /, Stejskal Michal / 75. Čermák Zdeněk /, Kopfštein Milan, Ďuriš Daniel –  Martinec Michal, Blažek Jaroslav

A málem se povedlo překvapit. Naše mužstvo přijelo s obrannou taktikou, kdy jsme začínali bránit od poloviny hřiště a chtěli jsme spoléhat na rychlé útočníky. To se nám náramně dařilo v prvním poločase. V 11. minutě hodil dlouhý aut Vojta Louda a Jarda Blažek hlavou překonal domácího brankáře a my vedli 1 : 0. V 15. minutě sebral míč na půlce hřiště domácím stoperům Jarda Blažek, poslal do úniku Míšu Martince a ten prokázal svou momentální střeleckou potenci a zvýšil na 2 : 0. V 16. minutě vychytal domácího Mareše náš Tomáš Kollert. Ve 20. minutě nám zatrnulo, když odkop Vojty Louda orazítkoval naše břevno. Ve 27. minutě kopal přímý kop David Karpíšek, domácí brankář Augustin tvrdou střelu pouze vyrazil před Jardu Blažka, ten však z úhlu střílel mimo. V 36. minutě přišla další skvělá chvíle Míši Martince, to převzal přihrávku zahrávanou bodlem Dana Ďuriše, mezi dvěma obránci se prosmýkl a zvýšil na 3 : 0. V 41. minutě jsme otáleli s odkopem, domácí se dostali do přečíslení a Kopecký Lukáš snížil na 1 : 3.

Poločas snů jsme vyhráli, naši hráči si sáhli na dno sil a my očekávali co se bude dít ve druhém poločase. Vždyť domácí, uměle vytvořený tým, potřeboval body ke kýženému postupu do krajského přeboru.

Hned v 55. minutě střelil kontaktní branku Michal Mareš 2 : 3. V 64. minutě zahrávali domácí trestný kop a Vágner hlavou zajistil vyrovnání 3 : 3. Po té se dvou nepřesností dopustili rozhodčí, nejprve v 70. minutě dovolili vstřelit druhou branku Marešovi z jasného postavení mimo hru – 4 : 3 a v 72. minutě míč byl celým objemem za pomezní čárou / špatné postavení asistenta rozhodčího /, rozhodčí však hru nepřerušili a my již prohrávali 5 : 3.

Nic se nedalo dělat, žlutá karta za protesty pro kliďase a naše kapitána Tomáše Kollerta byla pouze úsměvným přídavkem.

Je fakt, že domácí jsou výborní fotbalisté, v prvním poločase nás podcenili, ale vše se jim podařilo dohnat ve druhém poločase a my?

My jsme prohráli se vztyčenou hlavou. Naši hráči, kteří se postupně objevili na hřišti, předvedli výkon na hranici svých možností, škoda jen že chyběli síly do konce utkání. Jak síly ubývají, tak přibývá nepřesností a fyzicky lépe připravený domácí celek toho dokázal plně využít.

Hlavu vzhůru, přichází rozhodující část soutěže, doma hrajeme s Březovou a Valy, jedeme do Újezdu a Letohradu. Takže o záchranu si to rozdáme s celky, které jsou kromě Březové ve stejné situaci jako my.