béčko: Sokol Libchavy B - Jiskra Ústí nad Orlicí C 0 : 2 / 0 : 2 /

Sokol Libchavy B – Jiskra Ústí nad Orlicí C 0:2 (0:2)

AR1: Kopfštein Milan AR2: Skotálek Jan
Žluté karty: 1:3
Diváků: 30

Zeman – Pražák, Žďárský (51. Vítek), Kurak, Šalda Milan – Javůrek, Paukert, Špína, Doležal – Moravec (46.Nemšák), Král (59. Šalda Michal)

V sobotu odehrálo naše B mužstvo derby proti ústecké gardě. Bohužel se nám nevydařilo počasí, takže se na zápas přišlo podívat jen pár věrných fanoušků. Již na začátku utkání jsme se dostali pod tlak hostů a na brankové čáře musel zachraňovat Doležal. Poločas se dál odvíjel ve vyrovnaném tempu, kde ani jeden tým neměl navrch. Ústí hrálo takticky dobře, ale nedařilo se mu zakončovat. Naše hra nebyla přesná a všechny pokusy končily mimo bránu. Naneštěstí ve 33. minutě, po zmatku v obraně, zahrál náš stoper Žďárský rukou a z následného pokutového kopu se hosté dostali do vedení - 1:0. Dvě minuty na to jsme dovolili hostujícímu hráči vystřelit ze střední vzdálenosti a jeho střela přesně našla vingl – 2:0. Do konce poločasu se už ani jednomu týmu nepodařilo změnit skóre, a proto jsme do kabin šli za stavu 0:2.

Ve druhém poločase zápas pokračoval vyrovnaně, větších šancí na změnu skóre už bylo pomálu. Za zmínku stojí střela Nemšáka ze střední vzdálenosti, kterou bravurně zlikvidoval ůstecký brankář. Pár šancí si vytvořili i hosté, ale většina z nich končila v rukou našeho brankáře nebo mimo bránu.

Perfektní zápas z naší strany zahrál Luďa Kurak. Precizně si splnil svoje defenzivní úkoly a navíc dokázal zakládat nebezpečné protiútoky.