Vydáno dne 19. 06. 2013 (414 přečtení)

TURNAJ VE VRDECH U KUTNÉ HORY

15.6.2013

Libchavy - Vrdy 8:5 (3:2)
V prvním utkání proti domácím jsme v první půli vždy vedli, ale soupeř dokázal snadno snížit. Pod vidinou lehkého vítězství jsme na začátku druhé půle polevili, udělali v obraně několik hrubých chyb, a rázem prohrávali 4:5. Naštěstí jsme se z letargie probudili ještě v tomto zápase a výsledek otočili. Soupeř byl věkové mladší, prosadili jsme se hlavně individuálně.
Branky: Filip Kočí 4x, Adam Provazník 2x, Filip Diblík, Jirka Vańous

Libchavy - Tupadly 4:1 (2:1)
Ve druhém zápase to bylo věkově vyrovnané. Hned od začátku se kluci rozvzpomněli na kombinační fotbal, který předváděli celou sezónu a jelikož soupeř nezůstával pozadu, byl to hezký fotbal nahoru-dolů. Naše obrana pracovala bezchybně, a co se jim nepodařilo, jistil Jára v brance. V první půli jsme proměnili dvě šance. Soupeř snížil z rohu, po našem vlastenci. Ve druhé půli byl obraz hry stejný a podařilo se nám vstřelit dvě branky. Zde je třeba vyzdvihnout hru Filipa Šaldy, který, byť vzrůstem malý, dokázal mezi dvěma beky vybojovat míč a ještě konstruktivně rozehrát na Jirku, pro kterého nebyl problém skórovat.
Branky:, Filip Kočí 2x, Filip Diblík, Jirka Vaňous

Libchavy - Třemošnice 3:2 (2:1)
Další pěkný fotbalový zápas. Od začátku bylo jasné, že to bude šichta. Soupeř měl několik mladších kluků, ale fotbal uměli. Nejvíce nás trápil hráč č.6. Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali. Ještě do půle jsme otočili na 2:1. Ve druhém poločase zmiňovaný hráč vyrovnal a už to vypadalo na plichtu. Jenže Adam rozehrál roh do gólmana, ten vyrazil k němu a Adam dává vítěznou branku.
Branka: Filip Šalda, Filip Kočí, Adam Provazník

Libchavy - Přelouč 1:4 (0:3)
V posledním zápase se utkaly neporažené týmy v zápase o 1. místo. Od začátku to byl boj o každý centimetr. Soupeř hodně spoléhal na vysokého útočníka. Jednou jsme mu dali trochu prostoru a už to bylo 0:1. Pak jsme si vybírali slabší chvilku. Přelouč nás trochu přehrávala. Během jedné minuty jsme dvakrát inkasovali a bylo to 0:3 v poločase. O půlce jsme si řekli, že dáme gól a soupeř se sesype. Povedlo se částečně. Ve 3. minutě Filip K. snížil na 1:3 a to byl signál k našemu náporu. Soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí, brankář měl ale v rukavicích magnet. Všechny střely šly na něj. A když mimo, ukázal své umění a všechno lapil. Naši kluci dřeli, soupeře přehrávali, ale bohužel bez gólového efektu. Minutu před koncem jsme z trestňáku z půlky hřiště inkasovali po čtvrté, a každý by řekl - hotovo. Smekám před kluky, že i za tohoto stavu hráli nadoraz.
Branka: Filip Kočí

Skončili jsme tedy druzí. Vím, že kluci chtěli hodně vyhrát „ten velký pohár“. Po zápase měl každý v oku slzičku. Po takovém výkonu se ovšem neměli za co stydět. Odešli poraženi, ale se vztyčenou hlavou. Jediné, co nás mrzelo, že se soupeř uchýlil ve druhé půli k nakopávání míčů brankářem přes půlku hřiště.
Po vyhlášení už bylo vše jinak, dostali jsme „menší pohár“, medaile, šampus a mohlo se slavit. Nezbytné focení, sprcha šampusem a následně i zavlažováním.
Tento turnaj jsme pojali jako výlet. Jeli jsme autobusem, společně s rodiči, kteří nám vytvořili krásnou atmosféru.
Velký dík patří i organizátorům. Krásný areál, přátelská atmosféra, v půlce turnaje přestávka na oběd (výborný řízek), během turnaje měli kluci k dispozici stůl plný sladkostí a ovoce, skvělé ceny. Je vidět, že když se chce, i menší vesnice je schopna uspořádat turnaj na vysoké úrovni.