béčko : TJ Dlouhoňovice – TJ Sokol Libchavy B 3 : 1 / 2 : 0 /

TJ Dlouhoňovice – TJ Sokol Libchavy B 3:1 (2:0)
Branka: 89. Nemšák
Žluté karty: 0:1 (31. Špína)
Diváků: 50

Sestava: Zeman – Pražák (k), Buben, Čada, Hájek – Špína, Kurak, Paukert, Doležal – Král (46. Javůrek), Nemšák (90. Boštík)

První utkání nové sezóny odehrálo naše B-mužstvo na hřišti tradičního rivala z Dlouhoňovic. Do utkání jsme ještě nemohli počítat s pěticí hráčů, které kvůli nedotaženému členství ve FAČR nebylo možné postavit. Situace byla komplikovaná i z důvodu souběžně hraných zápasů Áčka a dorostu. Přes všechny tyto problémy jsme nastoupili ve slušné sestavě, která slibovala zisk minimálně jednoho bodu, což se však na hřišti nepotvrdilo.

Od úvodu utkání naše mužstvo tahalo za kratší konec. Zmatky v obraně a neschopnost ofenzivních hráčů, až na pár výjimek, ohrozit branku domácích znamenaly, že jsme se dostávali do stále větší defenzivy a to se nám nakonec vymstilo. Po sérii závarů v našem pokutovém území, které jsme jen se štěstím dokázali odvracet, přišla ve 32. minutě standartní situace zpoza pokutového území, kterou domácí hráč nechytatelnou bombou prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 1:0. Aby toho nebylo málo, tak o dvě minuty později, po hrubých chybách naší obrany již domácí zvýšili na 2:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji i s důslednější obrannou činností. V 55. minutě se postavil k rozehrání přímého volného kopu Čada a jeho centr, k překvapení všech, zapadl k levé tyči domácího brankáře. Kvůli vymyšlenému ofsajdu však branka nebyla uznána. V 63. minutě pak po další hrubé chybě naší obrany domácí útočník zkušeně zakončil a zvýšil tak již na 3:0. Utkání už poté probíhalo v poklidu a domácí si dobře hlídali svůj jasný náskok. Skóre dokázal kosmeticky upravit už pouze Nemšák, který v 89. minutě dorážkou překonal domácího brankáře.

Výkon některých hráčů by měl být k zamyšlení především pro ně samotné. Nejlepším hráčem našeho týmu byl Paukert, který bojoval, zakončoval, ale ani on příliš nevybočil z šedého průměru.