béčko : TJ Sokol Libchavy B – TJ Sokol Němčice 4 : 3 / 4 : 1 /

Okresní přebor IV. třídy, 18. 8. 2013

TJ Sokol Libchavy B – TJ Sokol Němčice 4:3 (4:1)
Rozhodčí: Hovorka Karel
AR1: Kopfštein Milan AR2: Vítek Jaroslav
Branky: 9. Lžíčař, 12. Kurak, 27. Nemšák, 44. Blažek - 24. Pilgr, 72. Stránský, 83. Stejskal
Žluté karty: 1:1 (56. Kovář - 75. Nezbeda)
Diváků: 80

Sestava: Zeman – Pražák (k), Hájek, Buben, Lžíčař (46. Doležal) – Boštík (77. Honz), Kurak, Blažek (88. Čada), Paukert – Král (61. Kratochvíl), Nemšák (46. Kovář)

První domácí utkání sezóny 2013/2014 jsme odehráli na domácím hřišti s papírovým favoritem soutěže z Němčic. Do zápasu už bylo možné zařadit trojici navrátivších se hráčů, problémem však byla pokračující absence Daniela Vídeňského. Za toho se podařilo sehnat dočasnou náhradu z Áčka – Jardu Blažka. Kádr pro toto důležité utkání tak čítal maximální počet 16-ti hráčů.

Utkání začalo v poměrně rychlém tempu a po několika nepříliš nebezpečných střelách jsme se v 9. minutě ujali vedení. Závar před brankou soupeře ekvilibristicky vyřešil Petr Lžíčař a nůžkami nás dostal do vedení – 1:0. Hned ve 12. minutě se na hranici velkého vápna dostal k míči Luďa Kurak a bez problémů zvýšil na 2:0. Byla to jeho premiérová branka v dospělé kategorii. Rychlé vedení naše hráče trochu uspalo a ve 24. minutě toho Pilgr dokázal využít - 2:1. O tři minuty později však Blažek perfektně uvolnil Nemšáka, který se zakončením neměl nejmenší problém - 3:1. Ve 44. minutě se blýskl i tradičně aktivní Paukert, který vydařenou přihrávkou uvolnil Blažka a ten už pouze trefil prázdnou branku - 4:1. V závěru poločasu bohužel došlo na půli hřiště k tvrdému (ale čistému) souboji, který odnesl zraněním kolena Láďa Nemšák. První poločas jsme podali kvalitní kolektivní výkon a zaslouženě vysoko vedli. Je však třeba podotknout, že Nemšák, Král i Buben v dalších obrovských příležitostech selhali.

Nemšáka do druhého poločasu nahradil Jirka Kovář, na kterém byla znát velká chuť, ale kvůli celkovému obrazu hry se nakonec do větších příležitostí nedostal. Zranění kotníku o poločase vyřadilo ze hry i výborně hrajícího Lžíčaře, kterého nahradil Doležal. Od úvodu druhého poločasu jsme již nebyli tolik aktivní a otěže zápasu pomalu začal přebírat náš soupeř. Záložní řadě docházely fyzické síly a zejména v prvním poločase vynikající Blažek se ze hřiště zcela vytratil. Společně se zmatky v obraně to vedlo k inkasované brance v 72. minutě, kdy snížil Stránský – 4:2. Několik dalších příležitostí Němčic zlikvidoval Míra Zeman, ale na Stejskalovu střelu z 83. minuty byl krátký – 4:3. Na naše kopačky se vkradla nervozita a společně s nepřesnými výroky rozhodčího to vše vedlo k poněkud hektickému závěru, ve kterém se hosté dostali ještě do dalších dvou příležitostí, které však fantasticky zneškodnil Zeman. V nastaveném čase pak rozhodčí Hovorka ještě nepochopitelně neuznal naprosto regulérní gól Doležala, ale na našem vítězství to už naštěstí nic nezměnilo.

V závěru je třeba zmínit i kvalitní výkon dorostence Jardy Boštíka, který svého protihráče na levém kraji naší zálohy jasně předčil. Kvůli otřesnému výkonu v druhém poločase však můžeme za tři body děkovat tradičně spolehlivému brankáři Zemanovi.