béčko: Dolní Třešňovec - TJ Sokol Libchavy B 4 : 1 / 2 : 0 /

TJ Sokol Dolní Třešňovec – TJ Sokol Libchavy B     4 : 1 ( 2 : 0 )
Branka: 48. Šalda
Žluté karty: 1:1 (34. Kurak)
Diváků: 20

Sestava: Zeman – Pražák (k) (77. Žďárský), Čada, Buben, Šalda – Boštík, Kurak, Paukert, Kovář (59. Doležal) – Král (46. Špína), Nemšák (77. Kratochvíl)

K dalšímu utkání této sezóny jsme cestovali na hřiště prozatímního lídra z Dolního Třešňovce. Vzhledem k síle soupeře jsme si uvědomovali, že bod by byl dobrým výsledkem. Z administrativních důvodů stále chyběl Daniel Vídeňský a dále také Čeman a Honz. Jediným pozitivem byla účast Václava Špíny, který se v ranních hodinách vrátil z dovolené.

Utkání jsme nezačali dobře a hned od úvodu nás domácí zatlačili do hluboké defenzivy. Několik šancí pochytal Míra Zeman, ale ve 20. minutě, na půli hřiště, zbytečně chyboval Kurak a soupeř toho dokázal z rychlého brejku beze zbytku využít – 1:0. Inkasovaná branka nás nakopla a začali jsme být mnohem aktivnější. Po několika náznacích šancí a nepřesných střelách se do obrovské příležitosti dostal Láďa Nemšák, který ale prázdnou branku netrefil. To ho nezlomilo a hned o několik minut později vybojoval svým typickým důrazem pokutový kop. Kapitán Břéťa Pražák však s touto příležitostí nenaložil dobře a prakticky pouze trefil domácího brankáře. Naše mužstvo upadlo do mírného psychického útlumu a ve 42. minutě se po levé straně naší obrany přehnal útočník domácích a zvýšil stav na 2:0. Nutno podotknout, že celá naše obrana signalizovala ofsajd, ten však nebyl máván ani pískán, takže gól platil.

Do 2. poločasu jsme vstoupili velmi aktivně s cílem zaskočit domácí a to se nám podařilo. Už ve 48. minutě vystřelil zpoza pokutového území Michal Šalda a po lehké teči domácích snížil na 2:1. Po dalších 5 minutách však, podobně jako Kurak v prvním poločase, chyboval i Jirka Kovář a musel faulovat. Následnou standartní situaci domácí zahráli bezchybně a střelou k pravé tyči naší branky skórovali – 3:1. Boj o body jsme však nevzdávali a po několika slibných příležitostech přišla 67. minuta, ve které byl ve vápně sražen znovu Nemšák. K pokutovému kopu se tentokrát postavil Špína a po lehkém podklouznutí trefil jen břevno. V 78. minutě doslova ,,vymotal“ naše obránce domácí útočník a Roman Žďárský v krkolomném zákroku už brance nedokázal zabránit.

Konečný výsledek je pro nás velice krutý. Po kvalitním a bojovném výkonu jsme si jistě alespoň bod zasloužili. 2 neproměněné penalty a několik vyložených příležitostí, společně se sérií drobných chyb v naší obranné činnosti však zapříčinily, že nám po třech odehraných zápasech zůstávají na kontě pouhé 3 body. Nejlepším hráčem našeho týmu byl tentokrát Michal Šalda, který odehrál bezchybných šedesát minut na pozici pravého beka a svůj výkon korunoval naším jediným gólem.