béčko: TJ Sokol Libchavy B – TJ Sokol Klášterec nad Orlicí 1 : 4 / 0 : 1 /

TJ Sokol Libchavy B – TJ Sokol Klášterec nad Orlicí 1 : 4 ( 0 : 1 )
Branky: 58. Vídeňský – 31. Fišer, 48. Kučírek, 53., 77. Šimek
Žluté karty: 3:0 (34. Kovář, 76. Kurak, 86. Čada)
Rohové kopy: 5:8
Diváků: 60

Sestava: Zeman – Vítek, Čada, Hájek, Vaňous – Špína(k) (75. Buben), Kurak, Vídeňský, Paukert – Kratochvíl (54. Šalda), Kovář (81. Král)

V pátém utkání této sezóny jsme na domácím trávníku přivítali favorita soutěže z Klášterce nad Orlicí. Do utkání premiérově naskočil navrátilec Daniel Vídeňský.

Od samého začátku byli hosté aktivnější i fotbalovější. Během úvodních patnácti minut si vypracovali několik šancí a zahrávali šest rohových kopů, což přesně dokládá obraz hry. Počáteční nápor jsme však přečkali a postupně přebírali otěže utkání. Ve 25. minutě se k odraženému míči dostal Kurak, který svou jedovatou střelou trefil bohužel jen břevno hostující branky. Soupeř měl bohužel větší štěstí a v 31. minutě se v podobné pozici objevil Fišer a zamířil přesně – 0:1. Do konce poločasu se hrálo vyrovnaně s minimem šancí na obou stranách a tak se skóre již nezměnilo.

Do druhého poločasu jsme, jak už bohužel bývá naším zvykem, nastoupili ospale a soupeř toho dokázal perfektně využít. Hned ve 48. minutě zahrával Kučírek standartní situaci. Vystřelil k tyči a po nešťastném odskoku prošel míč Zemanovi pod rukou – 0:2. O 5 minut později se první větší chyby dopustila naše obrana a hostující Šimek asi ještě teď neví, jak se mu podařilo vstřelit gól – 0:3. V 58. minutě, po ruce hostí ve vápně, se k pokutovému kopu postavil Dan Vídeňský a bezpečně proměnil – 1:3. Vstřelená branka nás krátkodobě trochu povzbudila, ale gólový efekt to bohužel nepřineslo. Naději na zisk alespoň jednoho bodu nám v 73. minutě definitivně sebral Šimek, který dorážel do prázdné branky – 1:4. V závěru měli ještě velké příležitosti Hájek a Vídeňský, ale branku bohužel netrefili.

Celkový výkon našeho mužstva nebyl špatný, ale soupeř byl objektivně fotbalovější a prokázal větší hlad po vítězství. Třetí porážka v řadě nás odsouvá na poslední místo tabulky a situace tak začíná být kritická. Příslibem je snad jen kvalitní výkon Vídeňského a rostoucí forma stopera Čady.