béčko: FK Jehnědí 1980 - TJ Sokol Libchavy B 3 : 2 pk. / 1 : 0 /

FK Jehnědí 1980 – TJ Sokol Libchavy B 3:2 pk. (1:0)
Rozhodčí: Ropek Stanislav
AR1:Rozlívka Jaroslav AR2: Kopfštein Milan
Branky: 47. Blažek, 58. Paukert
Žluté karty: 1:7 (62. Čada, 63. Nemšák, 70. Král, 72. Žďárský, 80. Zeman, 89. Moravec)
Diváků: 20

Sestava: Zeman – Pražák (k), Čada, Blažek, Čeman – Špína [46. Žďárský (90. Doležal)], Paukert, Kovář, Kratochvíl – Nemšák (87. Moravec), Král

Na hřiště tradičního rivala do Jehnědí jsme odjížděli v okleštěné sestavě bez, z různých důvodů chybějících, Vídeňského, Bubna, Kuraka, Honze atd.

Od samého začátku bylo utkání poměrně vyrovnané bez výraznějších šancí na obou stranách. Rychlonohého Nemšáka domácí obrana nepouštěla do vážnější příležitosti a také naše nová stoperská dvojice Čada-Blažek nepřipouštěla sebemenší problémy. Okolo 20. minuty se přece jen domácí začali usazovat v okolí našeho pokutového území, což vyústilo ve 32. minutě v inkasovanou branku. To domácí středopolař hbitě předskočil Špínu a nechytatelnou střelou vymetl růžek Zemanovy branky – 1:0. Nadále jsme však měli kvalitní přechodovou fázi, jenže se nám nedařilo dotlačit míč do soupeřova pokutového území.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s velkým odhodláním domácí zmáčknout a přinejmenším vyrovnat. Hned ve 47. minutě zahrával Paukert rohový rop, míč propadl obranou domácích a Blažek na zadní tyči neměl problém trefit prázdnou branku – 1:1. Oba zmiňovaní si vzájemnou spolupráci zopakovali v 58. minutě, kdy po perfektně zahrané standartní situaci Blažkem, Paukert jen lehce ,,líznul“ míč hlavou a ten k překvapení domácího brankáře zapadl ke vzdálenější tyči – 1:2. Prakticky bez možnosti střídání jsme se logicky stáhli do defenzivy a na některých hráčích byla patrná obrovská únava. Zejména Kratochvíl a Král hráli (na pro sebe neobvyklých postech) na hranici fyzických možností. Místy drtivý domácí nápor vyústil v 80. minutě závarem před naší brankou a domácí hráč se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 2:2. V závěru utkání jsme si ještě vypracovali několik standartních situací, ty jsme však nevyužili a základní hrací doba tak skončila poměrem - 2:2. Hned v první penaltové sérii bohužel neuspěl kapitán Pražák a následné proměněné pokusy Kováře, Blažka a Paukerta už k ničemu nevedli. Bod navíc tak získali šťastnější domácí.

Jak je již výše patrné, vynikající utkání odehrál Jarda Blažek, který se po ,,zpackaném“ minulém týdnu vrátil do sestavy ve výborné formě. Uznání však zaslouží kolektivní výkon celého mužstva (zejména ve 2. poločase). Po týdenní pauze nás 29. září čeká domácí utkání proti Dlouhoňovicím a s tímto nasazením a přístupem nemusíme mít o výsledek strach.