béčko : TJ Sokol Libchavy B – TJ Sokol Dolní Třešňovec 2 : 0 / 1 : 0 /

Rozhodčí: Kolář Bohuslav
Branky: 29. Paukert, 78. Borovička
Diváků: 50

Sestava: Kollert – Honz (64. Čeman), Čada, Vaňous, Buben – Hájek, Paukert, Kovář, Borovička (k) – Král (58. Špína), Martinák (85. Pinkava)

V dalším domácím utkání jsme na domácím trávníku přivítali lídra soutěže z Dolního Třešňovce. Do utkání jsme vstupovali bez několika hráčů, kteří již na podzim ze zdravotních důvodů nenastoupí. Zemana zaskočil v brance Tomáš Kollert, který v létě ukončil kariéru.

Od začátku jsme mohli vidět kvalitní bojovné utkání. Obraz hry byl velice vyrovnaný, ale postupem času se naši hráči přece jen začali více prosazovat. Po několika nedotažených akcích nebo nepřesných zakončeních přišla 20. minuta, ve které se perfektní střelou prezentoval kapitán Radko Borovička, ta však skončila pouze na břevně hostující branky. Oproti minulým utkáním jsme se tentokrát dokázali častěji udržet na polovině soupeře, na čemž měl největší zásluhu vynikající Kuba Martinák, který se při návratu po zranění prezentoval bojovným výkonem. Právě on se ve 29. minutě přesně zapojil do hry a jeho přihrávku neměl Paukert problém dostat do branky – 1:0. V závěru poločasu našim hráčům trochu docházely síly, ale hostující šance zlikvidoval Kollert.

Do druhého poločasu jsme nastoupili, jak už je naším zvykem, poněkud ospale a jen díky Tomáši Kollertovi jsme stále drželi vedení. Diváci mohli sledovat utkání „se vším všudy“ plné akcí i osobních soubojů. V 62. minutě se dostal ke střele ze střední vzdálenosti Buben, ale míč skončil opět pouze na břevně, a tak stále neprolomil svoji podzimní střeleckou smůlu. Uklidnění přišlo až v 78. minutě, kdy se prosadil Borovička – 2:0. Poté se již utkání dohrávalo v naší režii a branku mohl přidat ještě Lukáš Pinkava, jehož střela byla bohužel zblokována.

Zisk tří bodů je jistě velkým povzbuzením, nicméně je třeba ho potvrdit v dalším domácím utkání s Albrechticemi. Velikým pozitivem jsou výborné výkony všech navrátivších se hráčů, počínaje Kollertem a konče Pinkavou.