KRAJSKÁ SOUTĚŽ – MLADŠÍ PŘÍPRAVKA
20.10.2013 Libchavy

Libchavy - Polička 5:8 (4:3)
Branky: Tonda Borovička 4x, vlastní
Než se soupeř stačil rozkoukat, vedli jsme už 3:0. Nejprve jsme obranu Poličky dostali do úzkých tak, že si vstřelili ukázkového vlastence. A než to kluci z Vysočiny rozdejchali, Tonda jim přidal ještě dva góly. Potom jsme si vybrali slabší chvilku a nechali soupeře vyrovnat. Naštěstí ještě před půlkou jsme se opět Tondou ujali vedení.
Krátce po poločase soupeř výsledek otočil a přidal ještě o branku navíc. Nám se podařilo ještě snížit a doufat v obrat, ale kluci z Poličky vstřelili ještě dvě branky a bylo rozhodnuto.

Libchavy - Jablonné 2:5 (0:1)
Branky: Štěpán Kovář, Tonda Borovička
Zápas byl od začátku vyrovnaný a jelikož oba gólmani chytali výborně, padla v první půlce jen jedna branka. Bohužel do naší sítě. Po poločase se nám podařilo vyrovnat, kdy se hezky uvolnil Štěpán a levačkou zavěsil. Jablo to nerozhodilo a opět strhlo vedení na svou stranu. Tento stav trval poměrně dlouho, než Tonda bombou z půlky nachytal gólmana na švestkách, 2:2. Vypadalo to pro nás nadějně, měli jsme pár šancí, ale gólman soupeře odčinil své zaváhání. Bohužel vybrali jsme si slabší minutu hry, Jablo dalo 3 branky a to nám vzalo vítr z placht.

Oba zápasy byly úplně o něčem jiném, než poslední dva turnaje v Lanškrouně a Litomyšli. Hráli jsme proti „hratelnějším“ soupeřům a proto jsme mohli vidět i kombinační akce, střely na branku a hlavně góly. Dnes fotbal kluky bavil. Dostali jsme dle mého ještě dost laciných gólů a to nás stálo lepší výsledek. Fotbalově jsme se dnešním soupeřům vyrovnali.