První zápas staré gardy v roce 2014
Vydáno dne 06. 03. 2014 (511 přečtení)

Garda Libchavy - Garda Lukavice 5:2

První zápas Libchavské Gardy v r. 2014 se odehrál 1.3. v Libchavách na umělce a za

soupeře nám byl tým z Lukavice. Hrálo 5 hráčů v poli + brankář a to 2x35 min.
            Ve 14. a 15. minutě jsme viděli 2 velké šance hostí, kteří jsou zatím, zdá se, o chlup lepší – a to hlavně v pohybu po hřišti. V 18. minutě se hosté ujímají vedení 1 : 0 – po váhavém rozehrání naší obrany skóruje Milan Doleček. Ve 20. minutě přišla naše první krásná střela na branku v podání našeho týmu od Rendy Škrobánka, ale brankář hostí Břéťa Hudec se vytáhl. Od 23. minuty se hra trochu otevřela a šance se začaly střídat na obou stranách.  Ve 28. minutě Honza Jiskra krásnou střelou k tyči srovnává na 1 : 1 po přihrávce R. Škrobánka. Od té chvíle hrajeme s hosty vyrovnanou partii a šance střídá šanci.  V poslední minutě prvního poločasu jsme viděli krásnou individuální akci Pavla Rejenta, ale gólem neskončila.

V 5. minutě druhého poločasu nám náš dobře známý Pepa Mikuláš dává gól mírnou technickou střelou a hosté se tak ujali vedení 2 : 1. Ve 12. minutě druhého poločasu po pěkné spolupráci Míry Židka a Pavla Rejenta prvně jmenovaný vyrovnal na 2 : 2. V 18. minutě druhého poločasu Pavel Rejentu vypíchnul na půlce hřiště míč soupeři a po spolupráci s F. Horníčkem dává na 3 : 2 pro Libchavy. Ve 25. minutě druhého poločasu F. Horníček nekompromisním bodlem zvýšil na 4 : 2. V té chvíli už je fotbal zcela otevřený a plný šancí. Ve 31. minutě druhého poločasu Míra Židek krásnou střelou k tyči z levého křídla zvyšuje na 5 : 2.

I díky výbornému výkonu obou gólmanů Pavla Martince (Julči) a hostujícího Břéti Hudce více gólů nepadlo a vyhráli jsme 5 : 2.