béčko: Albrechtice u Lanškrouna B – TJ Sokol Libchavy B 2 : 0 / 1 : 0 /

AR1: Pavlosek Petr, AR2: Kopfštein Milan
Žluté karty: 1:3 (73. Buřval – 35. a 57. Honz, 75. Kovář)
Červené karty: 0:2 (57. Honz, 75. Kovář)
Diváků: 50

Sestava: Zeman – Pražák (k), Borovička, Čada, Honz – Machálek, Kovář, Vídeňský, Buben (56. Boštík) – Kratochvíl (46. Čeman), Nemšák (65. Doležal)

Ve 4. Jarním kole jsme zajížděli na hřiště předposledních Albrechtic B. Vzhledem k souběžně hranému utkání našeho A mužstva, jsme však nebyli jasnými favority a to se bohužel v zápase potvrdilo.

Držení míče i herní převaha sice po většinu zápasu byli na naší straně, branky však stříleli domácí, ale popořadě. V úvodu utkání se ve velké příležitosti ocitnul Nemšák, který po samostatném úniku bohužel netrefil branku domácích. Následně jsme inkasovali. Běžela 15. minuta, když domácí Buřval běžel sám na našeho brankáře Zemana, ten jeho pokus perfektně zneškodnil, na dorážku Šníra byl už ale krátký – 1:0. V dalším průběhu prvního poločasu se dostali do dobrých příležitostí Machálek, Vídeňský a zejména kapitán Břéťa Pražák, jejich střelecké pokusy až na výjimky končili mimo branku a tak se do poločasu již skóre nezměnilo.

Úvod druhého poločasu o utkání fakticky rozhodl. V 55. minutě nejprve domácí nacentrovali míč do našeho pokutového území, kde si dezorientovaný Vídeňský nešťastně vstřelil vlastní gól – 2:0. Aby toho nebylo málo, tak hned o dvě minuty později obdržel druhou žlutou kartu Honz a my tak museli pokračovat v deseti. Na hřiště přišel i aktivní Boštík a přece jen jsme se do jistých příležitostí dostávali. Konec všem našim nadějím však učinil Jirka Kovář, který nepochopitelně neustál situaci a po protestech viděl červenou kartu. S devíti hráči na naší straně se již utkání víceméně dohrávalo, několik domácích šancí ještě zlikvidoval Zeman.

Domácí vstřelili dvě šťastné branky, naopak my jsme nedokázali využít vlastní velké příležitosti a společně s obrovskou nedisciplinovaností to jsou rozhodující příčiny našeho neúspěchu. Příští týden hostíme Klášterec nad Orlicí a po dvou vyloučeních bude sestava jistě velice zajímavá. Nejlepším hráčem našeho zápasu byl tentokrát bezpochyby Míra Zeman.