béčko: TJ Sokol Libchavy B – TJ Sokol Klášterec nad Orlicí 1 : 1 / 0 : 1 / penalty 3:2
Vydáno dne 29. 04. 2014 (608 přečtení)

Okresní přebor IV. třídy, 27. 4. 2014

Rozhodčí: Krejčí Filip
AR1: Vítek Jaroslav, AR2: Bartoš Jan
Branky: 85. Vítek – 4. Sabota
Žluté karty: 0:2 (56. Fišer, 57. Sabota)
Diváků: 100
Sestava: Zeman – Pražák (k), Borovička, Čada, Buben – Vítek, Karpíšek, Vídeňský (27. Boštík [61. Kratochvíl]), Machálek – Čeman (46. Paukert), Hájek (79. Doležal)

Za pěkného jarního počasí jsme na vlastním stadionu přivítali bezprostředního tabulkového souseda z Klášterce a utkání se tak hrálo takříkajíc o 6 bodů.

Kdo byl přítomen uplynulým utkáním našeho týmu, nemohl v prvním poločase věřit vlastním očím. Od úvodu utkání jsme byli jasně horší a z letargie nás vyprostil až poločasový hvizd rozhodčího Fišera, ale popořadě. Už ve 4. minutě utekl po pravé straně záložník hostů a před prázdnou bránu centroval dvěma svým spoluhráčům. Ještě nyní nejspíš naše obrana přemýšlí, kde se tam vzali, takže Sabota bez potíží otevřel skóre – 0:1. Naše obrana dál pracovala nedůsledně, záloha rozdávala nepřesné přihrávky a útočníci nebyli dostatečně aktivní, a tak můžeme děkovat jen brankáři Zemanovi, který chytil všechny další velké příležitosti Klášterce a do kabin jsme tak šli za stavu, se kterým se ještě dalo něco dělat.

Do druhého poločasu na naší straně nastoupil zcela jiný tým. Ve hře zůstávala nadále řada nepřesností, začalo se však alespoň bojovat. Naopak hosté v úvodu druhého poločasu působili spíše unaveně. Žádný větší tlak jsme si však nedokázali vytvořit a naše akce obvykle končili na hranici pokutového území soupeře. Až v 75. minutě se zničehonic v obrovské příležitosti ocitnul Hájek, ale přestřelil. Vysvobozením se tak stala až 85. minuta, ve které výborně hrající Kuba Vítek pronikl po levé straně a zkušeně vyrovnal – 1:1. Utkání tak spělo k penaltovému rozstřelu, ale v 90. minutě nás ještě jednou musel zachraňovat Zeman, když vyřešil závar před naší brankou.

Hned první penaltu neproměnil Borovička. Karpíšek, Buben a Machálek naštěstí ano, a protože náš brankář hned dvě penalty chytil a další ještě hostující hráč zahodil, dva body zůstávají v Libchavách. Nejlepším hráčem tohoto zápasu není možné vyhlásit nikoho jiného než Míru Zemana, který svůj vynikající výkon korunoval při závěrečných penaltách.

Tento týden nás čeká náročný program. Již ve čtvrtek se představíme opět doma, tentokrát proti Jehnědí.