TJ Žichlínek – TJ Sokol Libchavy             0:4 (0:3)

Střelci branek: 11‘ Jariš, 16‘ a 66‘ Václavek, 18‘ Hledík

Asistence: Boštík, Václavek

Sestavy:         Libchavy: Skládal – Lukeš, Svatoš, Šalda, Rejent – Hledík, Boštík, Kovář, Židek – Jariš, Václavek

Žichlínek: Herzog, Bambušek, Suchomel, Kamaryt, Valenta, Glocar, Balvin, Krejčiřík, Podloucký, Doležal, Tareš

Již brzo ráno jsme zavítali na hřiště do Žichlínka. Byl to náš poslední zápas sezony a souboj nadálku o 4. místo. V případě výhry bychom toto umístění udrželi. Do zápasu jsme vstupovali pouze s 11 hráči a čekal nás těžký zápas. Už ve třetí minutě soupeř zahrozil, ale náš brankář zamítl změnu skóre. My se postupně dostávali do hry a začali soupeře přehrávat. V 9. minutě jsme rozehrávali roh, nejvýše vyskočil Pavel Jariš, ale jeho hlavičku zastavila branková konstrukce. O 2 minuty později Pavel zamířil přesněji. Na jeho střelu k tyči zpoza vápna domácí golman rezignoval – 0:1. To nám vlilo krev do žil a soupeř absolutně nestíhal našemu tempu. V 15. minutě byl Václavek v pokutovém uzemí stažen za dres, píšťalka rozhodčího zůstala němá. Proto Václavek vzal balon, protančil s ním až před branku a předložil Hledíkovi gól na zlatém podnose – 0:2. Po rozehrávce jsme se opět ujali míče. Pavel Jariš vybojoval standardní situaci na hranici pokutového uzemí. Václavek si postavil balón a krásnou technickou střelou zvýšil již na 0:3. Do konce poločasu jsme si vypracovali další šance, ale gól se nám vsítit nepovedlo.

V druhém poločase už jsme pouze jistili stav utkání. Jariš netrefil prázdnou branku, Boštík těsně minul branku, to samé Rejent. Až v 66. minutě dostal Václavek od Boštíka přihrávku a stanul sám před domácím brankářem. Na poprvé nedal, ale dorážka hlavou skončila za čarou – 0:4. Do konce utkání se nestalo již nic zajímavého a my si mohli naposledy v této sezoně vychutnat sladkost výhry. Po nevydařeném podzimu, jsme na jaře vyhráli  7 z 10 utkání a vyhoupli se až na 4. místo. V letní přípravě potrénujeme a v příští sezoně se budeme snažit ještě o lepší umístění.

Referát napsal: Michal Šalda