Dorost: Libchavy : FC Jiskra 2008 Králíky/Červ. Voda

TJ SOKOL LIBCHAVY : FC JISKRA 2008  1 : 0 (0:0)

SOBOTA 30.8.2014, KRAJSKÁ 1.TŘÍDA, SKUPINA C

Sestava:
Šalda Michal - Felgr Adam, Musil Jakub, Kovář Martin, Rejent Pavel - Židek Radim, Chládek Dominik, Hledík Jan (80. Šalda Erik), Šrom Michal - Václavek Jan, Jariš Pavel (81. Pinkava Tomáš)

K prvnímu zápasu nové sezóny přijel do Libchav kvalitní tým z Králík, patrně největší konkurent v boji o první místo v soutěži. Podobně složitý úkol jako na hráče však čekal i hlavního trenéra Nováka, který musel řešit potíže s nedostatkem hráčů (především absence kapitána Boštíka a předstopera Svatoše byla velmi citelná) a neobsazeným postem brankáře, kam se nakonec i s kapitánskou páskou postavil M. Šalda. Již od začátku utkání bylo zřejmé, že žádný z týmů nechce cenné body darovat jen tak zadarmo, o čemž svědčí i poměr faulů 18:12 z pohledu Libchav. Rychlé dostupování protihráčů, zdvojování až ztrojování a pozorné bránění výrazně omezovaly možnost, jak se dostat do gólových šancí. A když už se zdálo, že se domácí do nějaké dostanou, proti střele Václavka stála hradba těl hostujících obránců a o chvíli později Jariš v tísni hlavičkoval pouze nad. Na opačné straně hřiště v první půli hrozilo víceméně pouze ze standartních situací, se kterými si však libchavská obrana dokázala poradit; snad jen ve 31. minutě musel výrazněji zasahovat M. Šalda.
Do druhého poločasu vstoupili domácí výrazně aktivněji; především pak pravý obránce Rejent začal více podporovat útok, jeho několik nebezpečných průnikových přihrávek ovšem gólovou radost zatím nepřineslo. O tu se v 65. minutě sice postaral Jariš, ale pro domnělý ofsajd rozhodčí branku neuznal. Stupňující se tlak domácích o tři minuty později nezužitkoval ani zcela nekrytý Šrom, proti kterému skvěle zasáhl hostující brankář. Libchavy se však přece jen dočkaly. V 73. minutě se míč dostal k Jarišovi, který svůj únik dokázal proměnit. Neústupný útočník se navíc nachomýtl k dalšímu důležitému momentu hned dvě minuty nato, kdy se stal terčem nesportovního chování soupeře, jež bylo oceněno červenou kartou. Do konce zápasu už domácí (i když nově složená) obrana, vedená skvěle hrajícím Musilem, nedovolila žádné větší komplikace. V nastavení dokonce mohli Pinkava s Václavkem v přečíslení dva na jednoho vítězství pojistit, bohužel však neuspěli a téměř vzápětí byl po nesmyslné druhé žluté kartě vyloučen Chládek. Následný přímý kop se naštěstí podařilo odvrátit, a domácí tak mohou slavit důležité vítězství 1:0.
ŽK: Musil, Chládek (90.+2 ČK), Václavek, Pinkava
Střely na branku: 8:6