SOKOL DOLNÍ TŘEŠŇOVEC : TJ SOKOL LIBCHAVY 0 : 8 (0:4)

SOBOTA 6.9.2014, KRAJSKÁ 1.TŘÍDA, SKUPINA C

Boštík Jaroslav - Felgr Adam, Svatoš Michal, Kovář Martin, Rejent Pavel (57. Vogl Martin) - Židek Radim (35. Bechynka Martin), Šalda Michal, Hledík Jan, Jariš Pavel (55. Pinkava Tomáš) - Václavek Jan, Jetmar Matěj
Střelci:
1. a 22. Hledík; 34. a 51. Šalda; 42., 46., 64. a 89. Václavek

K druhému soutěžnímu zápasu nové sezóny odcestovali libchavští dorostenci na hřiště Dolního Třešňovce. Z různých důvodů oproti minulému týdnu chyběla hned čtveřice hráčů, zato mohli trenéři počítat s uzdravenými Svatošem a Boštíkem i čerstvými posilami Jetmarem, Bechynkou a Voglem. Ke změně došlo rovněž na brankářském postu, který tentokrát obsadil kapitán Boštík.

Libchavy do utkání vlétly ve velkém stylu. Neuběhlo ani čtyřicet sekund, když Jariš zatáhl míč po pravé straně a předložil ho Hledíkovi, jemuž nedělalo problém poslat hosty do vedení. Hráči Třešňovce však ani v následujících minutách nestačili libchavskému tlaku. V 7. minutě opět nebezpečně pálil Hledík. Tentýž hráč se protlačil do zakončení i po přihrávce Židka ve 22. minutě, kdy přesnou střelou na zadní tyč zvýšil vedení na 2:0. Útočná aktivita ale ani poté neuvadla, o pět minut později ránu Jetmara zastavila tyč, Felgrova dělovka ze 33. minuty mířila dokonce do spojnice tyčí. Hned vzápětí byl ale přesnější Šalda, který křižnou střelou nedal brankáři šanci zasáhnout. Ve 38. minutě však znovu úřadovala branková konstrukce domácí branky, střeleckou smůlu napodruhé neprolomil Jetmar. Na tu se naopak nemohl vymlouvat jeho spoluhráč z útoku Václavek. Ve 42. minutě Jariš nabil Šaldovi a ten právě s pomocí Václavkovy teče přidal čtvrtý gól.
Ještě děsivější úvod než na počátku utkání zažili domácí ve druhé půli. Svatoš elegantně prošel středem hřiště, přihrál Hledíkovi, jehož centr neomylně našel hlavu Václavka. To vše se odehrálo za pouhých 35 vteřin od hvizdu rozhodčího. V 51. minutě pak přidal svůj druhý gól v zápase aktivní Šalda. Přestože následně tempo hry trochu upadlo, Libchavy se stále draly do zakončení, z čehož pramenilo i velké množství rohových kopů. Po jednom z nich usměrnil centr Šaldy do sítě Václavek. Za rozhodnutého stavu se ke sporadickým útokům osmělili také domácí, ale jedinou vážnější situaci v pohodě vyřešil unuděný Boštík. Ten se k překvapení všech hráčů Třešňovce vydal v 89. minutě do soupeřova pokutového území, aby vypomohl při rohovém kopu, ovšem míč za záda bezmocného brankáře nakonec uklidil nezastavitelný Václavek.

Libchavští dorostenci byli celý zápas jednoznačně lepší, na čemž se shodli i domácí a hlavní rozhodčí, a zcela zaslouženě si odvezli všechny tři body. Střeleckou formu se budou nyní snažit potvrdit i příští týden doma proti Rudolticím.

Střely na branku: 0:21