TJ SOKOL LIBCHAVY : SOKOL RUDOLTICE 13 : 0 (5:0)

SOBOTA 13.9.2014, KRAJSKÁ 1.TŘÍDA, SKUPINA C

Svatoš Michal - Felgr Adam, Bechynka Martin, Kovář Martin, Rejent Pavel - Židek Radim (46. Pinkava Tomáš), Šalda Michal, Hledík Jan, Boštík Jaroslav - Jariš Pavel (66. Chládek Dominik), Jetmar Matěj (62. Bočkoroš Michal)
Střelci:
4., 20. a 45. Jariš; 19., 61., 73. a 89. Hledík; 32. (PK) Šalda; 69. Chládek; 75. Boštík; 87. Bechynka; 55. a 72. vlastní

Ve třetím kole nastoupil libchavský dorost doma proti Rudolticím a diváci rozhodně nemuseli litovat opožděného začátku utkání, protože domácí jim nabídli velké gólové představení. Do branky se tentokrát postavil Svatoš a ani on nepohrdl vidinou čistého konta, i když, podobně jako před týdnem Boštík, ho musel spíše vyčekat než vychytat.
V prvních minutách zápasu měli překvapivě více ze hry hosté, ale přesto udeřilo na druhé straně. Ve 4. minutě vyslal Šalda k úniku Jariše, který se s pomocí svého typického důrazu dostal ke střele, kterou nekompromisně zavěsil pod břevno. Libchavy poté pomalu převzaly iniciativu, ale kombinaci chyběla větší přesnost. Po jedné takové zkažené přihrávce však skvěle zabojoval Jetmar, který dostihl zdánlivě ztracený míč, přihrál pod sebe Boštíkovi, který si všiml na hranici malého vápna volného Hledíka - 2:0. Neuběhla ani minuta, když se v podobné pozici objevil Jariš a rázem z toho bylo tříbrankové vedení. Ve 24. minutě se znovu připomněl Jetmar, svůj souboj proti brankové konstrukci ovšem ani dnes nevyhrál. Ve 32. minutě byl ve vápně nedovoleně zastaven Jariš, k penaltě se postavil Svatoš, ale proměnil ho ještě před hvizdem rozhodčího. Míč si tedy vzal Šalda a střelou do stejného místa zvýšil na 4:0. Ve 44. minutě po pohledné kombinaci poslal svůj centr jen do břevna smolař Jetmar. Jak se dávají góly však vzápětí ukázal Jariš, který ještě před přestávkou završil svůj hattrick.
Prvních deset minut druhé půle připomínalo úvod zápasu; domácí se jen těžko dostávali do tempa, hodně kazili a jen zřídkakdy se protlačili až k soupeřově brance. Jenže v 55. minutě začala velkolepá kanonáda domácích a paradoxně ji odstartoval vlastní gól Rudoltic po rohovém kopu. O tři minuty později mohlo být ještě veseleji; po vynikající přihrávce Hledíka se sám na bránu řítil Pinkava, ovšem v obrovské šanci selhal. Uběhly jen dvě minuty a v centru dění se opět zjevil Hledík, který doklepl za záda hostujícího brankáře Boštíkův centr. V 69. minutě se snažil mezi trojicí bránících hráčů projít Šalda, jeho zblokovaná střela skončila u kopaček Chládka, který zvýšil už na 8:0. Smolný zápas pro Rudoltice pak ještě více podtrhl druhý vlastní gól v zápase. A minutu nato po přihrávce Rejenta potvrdil svou střeleckou formu Hledík. Ale namlsaní domácí dál útočili a v 75. minutě se po nepovedeném centru radoval Boštík. Demoralizovanou obranu i poté zlobil především aktivní Chládek, svou druhou branku však nepřidal. O dvanáctou trefu v utkání se tak postaral v 87. minutě Bechynka, který parádní ranou z přímého kopu nedal brankáři šanci zasáhnout. Na konečných 13:0 následně upravil Hledík, pro něhož to byla již šestá branka z pozice záložníka v posledních dvou utkáních.

Přestože výkon stále ještě nebyl ideální, libchavští na hřišti jednoznačně dominovali a uštědřili nováčkovi krutý debakl. Navázat na vítěznou sérii se libchavský dorost pokusí navázat příští týden v Kunčině.

Referát napsal: Tomáš Kotrla