Vydáno dne 15. 09. 2014 (581 přečtení)

STARŠÍ ŽÁCI, KRAJSKÝ PŘEBOR
LITOMYŠL, LETOHRAD, DOLNÍ ÚJEZD, ÚSTÍ NAD ORLICÍ

LITOMYŠL – LIBCHAVY 1 : 1

Ve středu jsme opět odcestovali pryč z domácího pole. Těšili jsme se na skvělý zápas, avšak v Litomyšli na nás čekala umělá tráva, na které nejsme zvyklí hrát. Již při rozcvičce vládl zmatek nad odskokem míče a nikomu nešlo ukopnout balón nijak daleko. V prvním poločase jsme jednoznačně dominovali, dokázali jsme však proměnit pouze jednu z mnoha střel, kdy… V druhém poločase Litomyšl prostřídala některé hráče a síly se tudíž docela vyrovnaly. Jezdili jsme nahoru a dolů, ale zřejmě nám výhra bez penalt nebyla souzena. Dali jsme spoustu tyček a nic z toho, proto psychika týmu byla značně potrhaná, což ale hned po závěrečném hvizdu napravil náš pokřik ,,My jsme tu doma“. A poté došlo na penalty, na které se přihlásilo 5 sebevědomých borců a všichni dokázali proměnit své šance.

Branky: Tomáš Pinkava

Sestava: Daniel Javorski - Filip Horníček, Tomáš Pinkava, Matyáš Kollert - Vojtěch Velínský - Matěj Hodr, Dagmar Prášilová, Erik Šalda, Daniel Sýkora - Michal Boštík, Matěj Motyčka (45. Miroslav Rus)

Referát napsal Richard Prášil

LIBCHAVY – LETOHRAD 0 : 3 (0:1)

Zřejmě nejobávanější soupeř z této soutěže – Letohrad. Pokud jsme chtěli někoho porazit, byli to oni. Šest našich hráčů za ně v minulých letech hrávalo, a proto v kabině panovala podivná atmosféra. Každý se snažil plně se koncentrovat a někteří si po kabině i pochodovali. Na nedělní zápas se přišla podívat spousta fanoušků; bohužel většina z nich byla spíše Letohradská. Hned na začátku zápasu byl proti nám odpískán nepřímý kop z nepříjemné vzdálenosti, kvůli odehrání míče rukou golmana po malé domů; díky pohotovému zakročení naší obrany z toho naštěstí nebyl gól. Soupeři nás tlačili, a kdykoli se nám podařilo něco odkopnout, přistál míč na noze některého protihráče. Poté se jim z rohu podařilo dorážkou proměnit šanci, a my jsme se po obdržené brance konečně trochu vzchopili. Ve druhé polovině hosté prostřídali a síly se i jako v zápase s Litomyšlí srovnali. Matěj Hodr, Honza Hrabovský a Dagmar Prášilová šli v průběhu zápasu sami na brankáře, avšak buď trefili jeho, nebo vůbec netrefili míč/bránu. Z rohu jsme dostali i druhý gól a ke konci zápasu nám utekl po naší pravé straně jejich útočník, proto zápas skončil výsledkem 0 : 3, čímž byla ukončena naše série výher a z prvního místa jsme se propadli na místo čtvrté.

LIBCHAVY – DOLNÍ ÚJEZD 3:0 (1:0)

Ve čtvrtek 4.9. nás čekal zápas s Dolním Újezdem – týmem ze spodní části tabulky – a my jsme je úspěšně podcenili (přestože jsem se snažil, aby k tomu nedošlo). Zpočátku jsme všichni byli malátní, takoví žádní – jak říkám, jako smažák bez tatarky – a to vyvrcholilo nebezpečnou šancí z dálky; ještěže náš golman Dan Javorski zakročil a sjednal si pořádek. Výkon celého mužstva zlepšila střela Erika Šaldy z dálky a my jsme konečně začali trochu hrát. V druhém poločase šel předstoper Vojtěch Velínský na střed zálohy a tak se celá záloha posunula doleva, díky čemuž se nám povedlo rozvlnit soupeřovu síť podruhé. Pár minut před koncem jsme konečně započali naši kombinační hru, Michal Boštík navýšil na 3:0 střelou z úhlu a utkání bylo u konce. Do kabin jsme ale stejně odcházeli se skloněnými hlavami. Náš další zápas v Libchavách jen potvrdil, že doma se nám moc nedaří.

Branky: Erik Šalda, Matěj Hodr, Michal Boštík

Sestava: Daniel Javorski - Filip Horníček (55. Miroslav Rus), Tomáš Pinkava, Matyáš Kollert - Vojtěch Velínský - Matěj Hodr, Dagmar Prášilová, Erik Šalda, Daniel Sýkora - Michal Boštík, Matěj Motyčka (45. Jan Hrabovský)

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – LIBCHAVY 2:4 (0:1)

Po zápase s Dolním Újezdem jsme opět odjeli pryč z Libchav a to hned do vedlejšího města Ústí nad Orlicí. Na tribunách seděl velký počet diváků, opět jsme ale neměli jejich přízeň my, nýbrž soupeř. Před zápasem jsme si ve středovém kruhu již tradičně zakřičeli chór ,,My jsme tu doma“ a očividně nám to pomohlo, protože už od začátku jsme měli nad Ústím navrch, což jsme moc neočekávali. První gól padl po samostatném úniku ,,geparda“ Matěje Hodra a zakončením na zadní tyč. Přesto nás nervozita neopouštěla. Trochu jsme to vzadu otevřeli a hráli jsme útočněji, abychom si utkání pojistili další brankou. V druhém poločase se Michal Boštík nejlépe zorientoval ve vápně a proměnil střelou z blízka jednu z mnoha našich šancí a všichni jsme si trochu oddechli. Avšak patnáct minut před koncem jsme v obraně hodně polevili; během tří minut jsme dostali dva góly a zápas byl otočen. Naše psychika byla výrazně horší než psychika Ústí, jak by ne. Nicméně jsme se dokázali vzchopit po spolupráci Tomáše Pinkavy s Danem Sýkorou, kdy na tabuli svítil nápis 2:3. Michal Boštík okořenil svůj výkon průnikem do vápna, kde došlo ke kontaktu a následoval pokutový kop. Tomáš Pinkava si věřil a dokázal zvýšit naši výhru na 2:4. Všichni hráli dobře, i ti méně důraznější hráči hráli tentokrát důrazně – zřejmě kvůli spolužákům z druhého týmu – a byl bych rád, kdybychom si tuto formu udrželi i nadále.

Branky: Matěj Hodr, Michal Boštík, Tomáš Pinkava 2x

Sestava: Daniel Javorski - Filip Horníček, Tomáš Pinkava, Matyáš Kollert - Vojtěch Velínský - Matěj Hodr, Dagmar Prášilová, Erik Šalda, Jan Hrabovský (40. Dan Sýkora)- Michal Boštík, Matěj Motyčka (35. Jakub Tesařík)