Dorost: Libchavy : Žichlínek
Vydáno dne 30. 09. 2014 (1729 přečtení)

TJ SOKOL LIBCHAVY : TJ ŽICHLINEK 4 : 2 (2:1) NEDĚLE 28.9.2014, KRAJSKÁ 1.TŘÍDA, SKUPINA C

Sestava: Svatoš Michal - Felgr Adam, Bechynka Martin, Kovář Martin, Rejent Pavel - Jariš Pavel, Šalda Michal, Hledík Jan (71. Židek Radim), Boštík Jaroslav (88. Boštík Michal) - Václavek Jan (86. Pinkava Tomáš), Jetmar Matěj (83. Bočkoroš Michal)

Střelci: 15. a 28. Václavek; 63. Šalda; 80. (PK) Kovář - 30. a 64.

Domácí sice museli těsně před zápasem zranění Václavka, kterého v brance nahradil Svatoš, ale přesto vstoupili do zápasu s chutí a vytvořili si velký tlak. V 11. minutě vymyslel Šalda skvělou přihrávku na Václavka, proti němu ovšem včas vyběhl hostující brankář. O čtyři minuty později se však libchavský útočník již radoval. Jariš utekl po levé straně, přihrál Hledíkovi, který se štěstím míč protlačil až k nohám Václavka - 1:0. Hned vzápětí mohlo být srovnáno; zmatky v obraně nakonec vyřešil Svatoš. A ve 27. minutě to byl znovu on, kdo vytáhl fantastický zákrok proti přímému kopu soupeře. Z následné akce navíc udeřilo na druhé straně. Dlouhý odkop prodloužil Boštík a v situaci jeden na jednoho se prosadil Václavek. Jenže hosté zápas nezabalili a chvíli nato libchavská obrana po rekordních 515 minutách inkasovala. Domácí sice znovu přidali, své šance ale nedokázali proměnit Václavek ani Hledík. Ve 48. minutě nenapodobil svou parádní branku proti Rudolticím Bechynka. A tak domnělou uklidňující branku přidal až v 63. minutě Šalda. Takový stav však nevydržel dlouho, o minutu později Žichlínek opět snížil a když v obrovských šancích selhali Václavek, Boštík a znovu Václavek, který trefil jen obránce na brankové čáře, nadechli se hosté k velkému náporu. Ten se podařilo zlomit až proměněnou penaltou Kováře, jenž v 80. minutě zvýšil na konečných 4:2. Přestože libchavští dorostenci berou z těžkého zápasu všechny tři body, výkon v druhém poločase byl z jejich strany velmi špatný. Do příštího týdne bude potřeba zlepšit předvším proměňování šancí.

Střely na branku: 17:7