školka fotogalerie fotbalové kempy odkazy rozlosování soutěží kontakty program tréninkůMladší a starší přípravka: soustředění Horalka, Sněžné
Vydáno dne 12. 04. 2015 (511 přečtení)

Soustředění 27. – 29. 3. 2015
Horalka, Sněžné v Orl. horách


Poslední březnový víkend jsme tradičně vyrazili na soustředění do Orlických hor na Horalku. Těsně před odjezdem proběhlo focení všech hráčů i trenérů pro databázi FAČR. Následoval trénink na umělce v Rychnově nad Kněžnou. Pak jsme pokračovali dál na Horalku. Po rozdělení na pokoje a ubytování následoval „průzkum“ terénu pro volný čas. Hala s pincem a herna se stolním fotbálkem. Při večerním programu nastal čas improvizací kvůli nepřátelské výpočetní technice. Zvládli jsme to a s vypětím všech sil stihli večerku. Nechtěli jsme tomu věřit, ale ve 23h byl všude na pokojích klid. Že by „profesionální“ přístup? V sobotu dopoledne nás totiž čekaly přípravné zápasy s Rychnovem nad Kněžnou. Hrálo se za velmi chladného počasí, což klukům vůbec nevadilo – zahřáli se pohybem. Zato trenéři vymrzli jako drozdi. Když jsme nakonec sečetli inkasované a vstřelené góly všech týmů, byla z toho asi remíza. Ale to vůbec nebylo důležité.
Každý se těšil na oběd a zlatý hřeb soustředění – biatlon. Byly nalosovány štafetové týmy kluků i trenérů. Každý tým si zvolil název, barvy a pořadí v jakém poběží jednotlivé úseky. Někteří dokonce stihli i vlajku. Nebyl sníh, a tak každý běžel 3 okruhy kolem rybníčku, absolvoval 2x střelbu po 3 ranách na terče. Za každou minelu trestný okruh za smrčky. Závod měl výbornou atmosféru. Vše přenášela v přímém přenosu Českolibchavská televize, vystřídalo se několik reportérů, spousta fanoušků a rachot jako v Novém Městě při světáku.
Kluci do toho dali vše, ale i trenéři se nenechali zahanbit. Na konci závodu proběhl květinový ceremoniál, kdy každý z týmu dostal pravou sněženskou bledulku.
Jelikož byla velká zima, všichni uvítali, že opékání buřtů bude v indiánském týpý, kde se u velkého ohně všichni mohli zahřát.
Po buřtech zhruba polovina kluků šla prohřát kosti do sauny a zbytek využil pinec nebo fotbálek. Další sledovali v televizi kvalifikační zápas naší repre proti Lotyšsku.
Po večeři proběhlo slavnostní vyhlášení biatlonu. Nejprve trenéři dostali za hrdinství černá libchavská trika a poté kluci žlutá trika. První tři týmy závodu obdržely medaile.
Do večerky jsme ještě stihli nácvik strečinkových cvičení.
V neděli ráno po rozcvičce, mytí v rybníčku a snídani následoval odjezd do Nového Města nad Metují na trénink. Za drobného deště na závěr kluci trenérům neodpustili prestižní zápas kluci-trenéři. Byť byli trenéři velice oslabeni, nakonec ukopali plichtu.
Po obědě už jen balení a návrat domů.
Měli jsme vzhledem k chladnému počasí strach, aby to kluci neodmarodili, ale kromě asi dvou případů to dobře dopadlo, a tak jsme, jako trenéři, měli ze soustředění dobrý pocit. Doufáme, že kluci také.

P.S. V článku zmiňuji pouze kluky, ale byla s námi i jedna dívenka.


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

Design by L i b c h a v a k - 2006