TJ SOKOL LIBCHAVY : DOLNÍ TŘEŠŇOVEC 14 : 0 (5:0)

Šalda Michal - Lukeš Michal (59. Vogl Martin), Pinkava Tomáš, Felgr Adam, Rejent Pavel - Židek
Radim, Boštík Jaroslav, Kovář Martin (64. Šalda Erik), Svoboda Jakub (64. Velínský Vojtěch) -
Jariš Pavel, Jetmar Matěj (53. Hodr Matěj)
Střelci:
5., 52. a 62. Rejent; 12., 46., 75. a 80. Boštík; 22. Kovář; 45. Šalda M. (PK); 45. Lukeš; 63. Hodr;
71. Velínský; 76. Pinkava; 86. Šalda E. (PK)
Ten, kdo i přes chladné počasí zavítal na libchavské hřiště, nelitoval. Domácí dorost totiž odehrál ve
všech směrech speciální utkání. Svému soupeři nastřílel 14 branek (včetně tří tyčí), a připsal si tak
nejvyšší vítězství v historii, jež ho po více než půl roce vyšvihlo do vedení celé soutěže; svůj individuální rekord zase posunul kapitán Boštík, který ve svém 49. zápase za dorost vstřelil góly s pořadovým číslem 28, 29, 30 a 31 (většinu z nich z pozice záložníka!). Naopak premiérové branky v dorosteneckém dresu zaznamenali tři starší žáci: Matěj Hodr, Erik Šalda a Vojta Velínský, jemuž k tomuto úspěchu stačilo pouhých 14 minut v soutěžních zápasech.
Libchavy byly po celý zápas jednoznačně lepší a svého protivníka k ničemu nebezpečnějšímu
nepustily. Již v prvních minutách zavřely hráče Třešňovce na jejich půlce a aktivní hrou si vynutily
sérii rohových kopů. Hned první, z kopačky Svobody, přistál na hlavě Rejenta, který první, ale
nikoliv poslední trefou v sezóně otevřel skóre svého životního zápasu. O sedm minut později
se k hlavičce dostal Felgr a Boštík přidal pojistku. Hostům nepomohl ani hluboký obranný
blok; v 22. minutě po rychlé akci Boštíka na 3:0 zvyšoval Kovář.
A když už se zdálo, že daný stav vydrží až do přestávky, přišel pro hosty šok.
Během jedné minuty se nejprve z penalty prosadil brankář M. Šalda a poté i navrátilec Lukeš.
Jak první půle skončila, tak druhá začala. Ve třetím ze čtyř poločasů proti Dolnímu Třešňovci
Libchavským stačila necelá minuta ke vstřelení branky. Rohový kop Svobody tentokrát
zužitkoval Boštík. V 52. minutě se po další výhodě kopu od rohového praporku po centru
Židka prosadil Rejent. A právě Rejent se stal po přihrávce Jariše autorem osmé branky svého
týmu. Prakticky vzápětí se s přispěním Židka trefil Hodr. Odevzdanému soupeři nevycházelo
vůbec nic a domácí toho dokázali i nadále využívat. V 68. minutě ještě Velínský ve slibné pozici
neskóroval, ale o tři minuty později dokázal hostujícího brankáře z úhlu překvapit.
Jenže ani s desetigólovou nadílkou se libchavští dorostenci nespokojili.
V 75. minutě Jariš vybídl k završení hattricku Boštíka. Kapitán Libchav poté připravil gól pro Pinkavu a za další čtyři minuty se
po rozehrávce Vogla odhodlal k průniku středem hřiště, jehož výsledkem byla radost z
celkově 16. branky v této sezóně. Skóre poté ještě z penalty upravil E. Šalda.
Libchavský dorost svého soupeře jednoznačně přehrál a po desáté v posledních jedenácti domácích
zápasech zvítězil, čtyřikrát v řadě navíc vstřelil alespoň čtyři branky, tudíž není lepší pozvánky na
duel s Kunčinou, hraný v sobotu 2.5. na hřišti v Libchavách. Příští týden pojedeme do Rudoltic.
Střely na branku: 25:3