SOKOL RUDOLTICE : TJ SOKOL LIBCHAVY 1 : 12 (1:5)

Václavek Jan - Šrom Michal, Šalda Michal, Svatoš Michal, Rejent Pavel (76. Velínský Vojtěch) -
Židek Radim, Boštík Jaroslav (74. Pinkava Tomáš), Kovář Martin, Svoboda Jakub (46. Hledík Jan)
Střelci:
5. Boštík (PK); 14., 38. a 39. Svatoš; 33. Židek; 59. Jariš; 66. Hledík; 67. Jariš; 70. Rejent; 74.
Václavek (PK); 82. Pinkava; 83. vlastní - 45.
Za slunečného počasí a v nových dresech nastoupili libchavští dorostenci v Rudolticích proti
aktuálně poslednímu celku soutěže, ale kromě jedenáctky domácích jim v cestě za třemi body stál
ještě jeden nenáviděný soupeř - podmáčený trávník.
Hosté do zápasu vstoupili hodně vlažně a v prvních minutách měli velké problémy dostat se do hry.
Jenže hned ze své první šance dokázali udeřit. Jariš se rychlým průnikem dostal až do vápna, kde
byl následně faulován. Míč si postavil Boštík a z penalty poslal Libchavy do vedení. Ve 14.
minutě se po Svobodově rohu dočkal své první branky Svatoš. Ale ani poté se výkon příliš
nezvedl. Libchavští se jen velmi těžce sžívali s terénem a výsledkem bylo mnoho nepřesností. V 33.
minutě dostal na středu hřiště spoustu prostoru Jariš, který se otočil s míčem a skvělou
přihrávkou našel nabíhajícího Židka – 0:3. O tři minuty později stál před bránou úplně volný
Jetmar, ale i v tomto zápase mu byla brána malá. Jak protrhnout střeleckou smůlu mu vzápětí ukázal
Svatoš. Během dvou minut se totiž po výhodě rohového kopu dokázal prosadit hned dvakrát.
Libchavský předstoper, který ke své premiérové brance za dorost potřeboval neuvěřitelných 2 944
minut (!), tak během 25 minut nastřílel hattrick. Kromě toho ještě z dálky pořádně protáhl
rudoltického brankáře; ten jeho ostrou ránu vytěsnil na tyč. V závěru první půle však Svatoš
zbytečně ztratil míč a Václavka dokonale zaskočil odskok míče, který nakonec skončil v síti - 1:5.
Ani po důrazném zásahu trenéra Nováka v poločasové přestávce se obraz hry příliš nezměnil.
Značné množství nepřesností kazilo dojem z vysokého vedení. V 54. minutě sice pohotově vypálil
Hledík, ale na první nebezpečnější akci se čekalo o pět minut déle. Jariš dobře sklepl balon
rozběhlému Kovářovi, jemuž nedělalo problém projít statickou obranou a přidat šestý gól
hostujícho týmu. A pár desítek sekund poté to byl právě Kovář, který k úniku po pravé straně
vyslal Hledíka; brankář Rudoltic však v situaci jeden na jednoho skvěle zasáhl. O minutu později už
byl krátký, aktivního Svatoše ale tentokrát zastavilo břevno. V 66. minutě se po přihrávce Boštíka
hnal na bránu Jariš a když už se zdálo, že mu míč utekl do strany, přihrál pod sebe na
nekrytého Hledíka, který vstřelil už svou pátou branku proti Rudolticím v této sezóně. Za
další minutu se navíc dočkal i Jariš. Po přihrávce Rejenta běžel úplně sám na domácího
gólmana, jemuž udělal drzou kličku, a s velkým přehledem přidal osmý gól. V 70. minutě po
závaru ve vápně Rudoltic skóroval Rejent. Druhou penaltu v zápase pak bezpečně proměnil
Václavek. V 82. minutě napřáhl ke střele Svatoš a domácí brankář dokázal vyrazit míč pouze
k Pinkavovi, který netradičně pravačkou zvýšil už na 11:1 z pohledu hostů. Dalších šedesát
sekund nato Velínský nacentroval z pravé strany a jeden z domácích si vstřelil vlastní gól.
Chvíli před koncem alespoň částečně napravil své zaváhání z prvního poločasu Václavek, když
dokázal zneškodnit nebezpečný průnik Rudoltic.
Libchavští dorostenci tak dokázali uhájit první místo v tabulce, o které budou v přímém souboji v
pátek 1.5. na domácím hřišti bojovat proti momentálně asi nejsilnějšímu soupeři - Jaroměřicím.
Přijďte podpořit libchavské fotbalisty v klíčovém utkání jarní části! O den později se v Libchavách