TJ ŽICHLÍNEK - TJ SOKOL LIBCHAVY 0 : 4 (0:2)

Javorski Daniel - Felgr Adam, Šalda Michal, Svatoš Michal, Rejent Pavel - Židek Radim, Kovář
Pavel (71. Hodr Matěj)
Střelci:
26. Jariš; 41. Boštík (PK); 81. a 89. Pinkava
Netradičně ve čtvrtek odpoledne libchavský dorost zavítal do Žichlínku, kde ve značně bojovném
utkání dokázal potvrdit svou jarní neporazitelnost, a na čele soutěže vede již o čtyři body.
Ani ve třetím venkovním zápase se hráčům Libchav herně příliš nedařilo. Oproti zápasu s
Jaroměřicemi navíc nedokázali využívat své šance, čímž téměř celý zápas dávali soupeři naději na
srovnání skóre. Přitom hned ve 4. minutě mohl po průniku středem hřiště hosty poslat do vedení
Boštík, jenže trefil pouze brankáře. Libchavský kapitán si celou akci zopakoval i ve 25. minutě,
jenže ani tentokrát si v zakončení nedovedl poradit. O minutu později však Libchavští udeřili.
Felgrův aut našel Jariše, který utekl domácím obráncům a propálil gólmana Žichlínku.
Ve 34.
minutě ho mohl napodobit i druhý útočník - Václavek, ten ovšem netrefil branku.
Ve 41. minutě
rozhodčí nařídil proti domácím pokutový kop a Boštík pohodlně zvýšil na 2:0.
Do druhé půle nastoupil Žichlínek aktivněji a začal častěji dostávat libchavskou obranu pod tlak; k
nebezpečnějšímu ohrožení branky Javorského se ale díky vlastním chybám a neprostupnému
Svatošovi ve středu libchavské obrany nedostal. V 75. minutě se velké šanci ocitl po celý zápas
okopávaný Boštík; z velké blízkosti však přestřelil.
V 81. minutě rozehrál Šalda volný přímý
kop, k míči se dostal Pinkava a zvýšil na 3:0.
A právě Pinkava zlobil obranu Žichlínku i nadále.
Zasloužený druhý gól v zápase vsítil v 89. minutě, když na zadní tyči pro jistotu doklepl do
brány střelu Boštíka.
Libchavský dorost přes nepříliš povedený výkon i v šestém zápase za sebou zvítězil a na jaře si drží
neuvěřitelné skóre 45:1 (!). V sobotu 16.5. přijede do Libchav soupeř ze Starého Města.
Střely na branku: 1:17