SOKOL RYBNÍK - TJ SOKOL LIBCHAVY 0 : 9 (0:6)

Sestava:

Javorski Daniel - Šrom Michal, Svatoš Michal, Felgr Adam, Rejent Pavel - Židek Radim (64. Hodr Matěj), Novák Vladimír ml., Kovář Martin, Boštík Jaroslav - Václavek Jan (63. Bočkoroš Michal), Hledík Jan (62. Pinkava Tomáš)

Střelci:

6. Novák; 18. Felgr; 24. Židek; 34. Hledík; 35., 40. a 63. Václavek; 56. Kovář; 78. Boštík

Libchavští dorostenci jednoznačně zvítězili a poprvé v historii dosáhli na celkové prvenství v jedné ze skupin I. třídy Pardubického kraje. Navíc jako teprve druhý tým od sezóny 2003/04 překonali po 17. kole hranici 100 vstřelených branek v této soutěži. Stylově, hattrickem a asistencí, se s dorostem rozloučil útočník Václavek, který tak ve 23 zápasech nastřílel 18 gólů. Brankář Javorski protáhl svou sérii bez obdržené branky na 473 minut.

V 6. minutě založil Židek dlouhým odkopem rychlý protiútok hostí - Václavek přiklepl Novákovi, který přeloboval domácího brankáře. Ve 13. minutě se sám na bránu hnal Václavek, ale na velmi špatném terénu si příliš předkopl míč. O pět minut později Svatoš přihrál Felgrovi a ten střelou z dálky přidal jubilejní 100. trefu svého týmu v sezóně. Ve 24. minutě domácí obránci zblokovali střelu Nováka jen k nohám Židka, jemuž se povedlo projít hradbou těl a zvýšit na 3:0. Ve 34. minutě se hosté dostali ke kombinaci na pravé straně; po přihrávkách Felgra a Rejenta celou akci korunoval gólem Hledík. Minutu nato se vlevo uvolnil Židek a gólman dokázal jeho pokus vyrazit jen k Václavkovi, před nímž stála odkrytá brána. Za dalších pět minut si za obranu naběhl Kovář, ale balon mu od nohy odskočil k Václavkovi, který nekompromisní ranou zvýšil na 6:0. Do poločasu mohl ještě zvýšit Rejent a především Novák, jenže obě jeho šance v krátkém sledu zastavilo břevno. V 54. minutě měli další velké šance Hledík s Novákem, ale hráči Rybníku pomohli svému brankáři všechny pokusy zblokovat. Za několik desítek sekund zahrozil z pravé strany Boštík, jenže trefil jen tyč. O dvě minuty později se už hosté radovali. Václavkův centr sice netrefil Hledík, ovšem domácí odvrátili míč pouze ke Kovářovi. V 63. minutě po rohu Židka zkompletoval svůj třetí hattrick v sezóně Václavek - 8:0. Poté však zahrozil i Rybník. Největší šance domácích naštěstí skončila na tyči. V 78. minutě Bočkoroš prodloužil Šromův centr na Boštíka a ten dokázal skórovat už v 11. utkání v řadě! Desátý gól Libchav v zápase pak mohli přidat Svatoš nebo Pinkava, oba ovšem v zakončení selhali. Na druhé straně musel zasahovat Javorski.

Druhé Jaroměřice i přes cenné vítězství v Žichlínku ztrácí kolo před koncem nedostižné čtyři body na libchavské dorostence. Ti rovněž v osmém jarním zápase vyhráli a úspěšnou sezónu se pokusí završit proti Linharticím na domácím hřišti, kde s výjimkou porážky s Prosečí (24.5. 2014) zvítězili v posledních 13 zápasech se skóre 86:8 (!). Přijďte podpořit libchavské dorostence v závěrečném utkání sezóny v sobotu 30.5. od 14 hodin. Čeká na vás speciální program včetně mistrovských osla.

Střely na branku: 3:19