TJ SOKOL LIBCHAVY - STARÉ MĚSTO TŘEBAŘOV 13 : 0 (6:0)

Sestava:

Javorski Daniel - Šrom Michal, Svatoš Michal, Felgr Adam, Rejent Pavel (73. Vogl Martin) - Židek Radim, Novák Vladimír ml., Kovář Martin, Boštík Jaroslav - Václavek Jan (69. Šalda Erik), Hledík Jan (64. Pinkava Tomáš)

Střelci:

8. a 11. Hledík; 16. a 18. Boštík; 32., 50. a 64. Novák; 41. Rejent; 57. a 71. Felgr; 68. a 86. Pinkava; 85. Svatoš

Ve třetím domácím utkání v řadě libchavští dorostenci nastříleli alespoň deset branek a nyní je dělí pouhé dva body od historického prvenství v krajských soutěžích. Kapitán Boštík ve svém čtrnáctém startu za dorost v sezóně překonal metu dvaceti vstřelených branek; v součtu s "A" i "B" týmem mužů jich má na svém kontě už 28. V tomto zápase ho však zastínil syn hlavního trenéra Nováka, který se na vysokém vítězství podílel hattrickem a osmi asistencemi!Libchavští začali aktivně a tradičně hned v prvních deseti minutách šli do vedení. Novák se po rohovém kopu dostal k odraženému míči a Hledík z malého vápna prostřelil hostujícího brankáře. V 11. minutě napřáhl Rejent a jeho rána se od tyče odrazila k nohám Nováka, jehož střelu obránci zblokovali pouze k Hledíkovi - 2:0. V 16. minutě zvýšil z penalty Boštík. Za dvě minuty to navíc bylo již o čtyři branky. Po centru Nováka nejvýše vyskočil Boštík a hlavou uklidil balon do sítě. Ve 32. minutě Rejent vyslal vpřed Boštíka a ten ve vápně našel Nováka - 5:0. Ve 41. minutě v sólovém úniku neuspěl Židek, ale soupeř nedokázal míč odvrátit a Rejent střelou z hranice šestnáctky zvýšil vedení.V 50. minutě vybojoval míč Novák a sám akci také zakončil střelou ze střední vzdálenosti, která zaskočila brankáře Starého Města – 7:0. V 57. minutě se k exekuci přímého volného kopu postavil Novák; jeho nabídku zužitkoval Felgr. O pět minut později se k zahrávání stejné standartní situace postavil Rejent, ale střela Šroma se otřela jen o břevno. Domácí ještě vystupňovali tlak a vynutili si několik rohových kopů v krátkém časovém úseku. V 63. minutě hlavičkoval nad Václavek, téměř vzápětí však byl po Židkově rohu úspěšnější Novák - 9:0. V 68. minutě zprava rozehrával Novák a střídající Pinkava poslal balon do šibenice branky hostujícího týmu. Hned po něm se mohl prosadit i další čerstvý hráč, E. Šalda, jenže trefil tyč. Za dvě minuty měl na noze svou čtvrtou branku v zápase Novák - a přestože v cestě jeho přímého kopu stála branková konstrukce, Felgr stál na správném místě a přidal jedenáctou branku. Libchavští byli při chuti a nadále se snažili vylepšit své skóre. Nejprve se na dlouhou nohu nedokázal prosadit Kovář, poté svůj průnik nevyužil Svatoš a nakonec se ani v jedné ze dvou slibných šancí nedokázal prosadit Židek. Jenže k velkým specialitám libchavského dorostu v této sezóně patři poslední desetiminutovka. Již šestnáctý gól v této pasáži zápasu přidal po centru Nováka Svatoš – 12:0. A všudypřítomný Novák byl rovněž u poslední branky domácích. V 86. minutě prošel středem hřiště a pak posunul na Pinkavu, který křižnou střelou vsítil už 98. branku Libchav.

Střely na branku: 20:2