TJ SOKOL LIBCHAVY - LINHARTICE/BORŠOV 9 : 0 (3:0)
SOBOTA 30.5.2015, KRAJSKÁ 1.TŘÍDA, SKUPINA C

Javorski Daniel - Felgr Adam, Šalda Michal, Svatoš Michal, Rejent Pavel - Židek Radim (75. Bočkoroš Michal), Kovář Martin (79. Pinkava Tomáš), Novák Vladimír ml. (80. Vogl Martin), Šrom Michal (70. Jariš Pavel) - Boštík Jaroslav, Jetmar Matěj (66. Hledík Jan)

Střelci:
18. a 76. Boštík; 25., 52. a 56. Jetmar; 43. Rejent; 58. Šrom; 78. Jariš; 83. Pinkava

Skvělý závěr skvělé sezóny, ve které se libchavští dorostenci stali vůbec poprvé vítězi v některé z krajských soutěží. V posledním zápase před historickým postupem do Krajského přeboru oplatili soupeři z Linhartic podzimní porážku a jaro završili s těžko uvěřitelnou bilancí devíti výher v devíti utkáních při skóre 76:1. S dorostem se definitivně rozloučil útočník Jariš, kterého o poslední minuty nepřipravilo ani zranění, a jako střídající hráč gólem a asistencí pomohl svým spoluhráčům k vysokému vítězství. V týmu Libchav se v příštím roce neobjeví ani Jetmar, jenž nakonec dokázal splnit slib a ve svém 12. zápase protrhl střeleckou smůlu (a to hned třikrát). O další rekord se postaral věkem stále ještě starší žák, Javorski, který ve všech šesti jarních duelech, do nichž zasáhl, udržel čisté konto a v součtu neinkasoval dlouhých 564 minut.

První poločas nepřinesl žádný výrazný tlak Libchav, jak tomu bývalo v minulých domácích zápasech, ale hned v 5. minutě mohli hosté prohrávat, kdyby ovšem Kovář netrefil pouze břevno. V 18. minutě Jetmar vybojoval míč, obešel brankáře a na hranici malého vápna našel Boštíka, před nímž stála odkrytá brána. Ve 25. minutě Svatoš sebral nepovedený odkop hostující obrany a pokusil se vypálit. Jeho zblokovaná střela skončila u Boštíka, který ještě přihrál Jetmarovi - 2:0. Poté však tempo upadlo; domácí se nemohli na mokrém trávníku dostat do hry, a diváci se tak bavili spíše netradiční choreografií. Ve 43. minutě Rejent vyvezl míč, narazil si se Šromem a svůj průnik středem hřiště završil gólovou střelou na zadní tyč.

V 52. minutě se k dorážce rány Boštíka dostal Jetmar a Libchavští vedli už o čtyři branky. Čtyři minuty nato bylo ještě veseleji, když se Boštík uvolnil po levé straně a přihrávkou pod sebe vybídl k hattricku Jetmara. Navíc za další dvě minuty přidal po křižném pasu Židka šestou branku Šrom, a stal se tak 20. hráčem Libchav, který se dokázal v této sezóně gólově prosadit. Domácí měli i nadále zápas ve svých rukou, zvláště když hráli po zasloužené druhé žluté kartě hostujícího útočníka proti deseti. V 76. minutě se libchavští dorostenci dostali rychlou kombinací do vápna; přihrávku Jariše poslal do protipohybu brankáře Linhartic Boštík. O dvě minuty později zvýšil po individuální akci Nováka Jariš - 8:0. A právě Jariš v 83. minutě přihrál za obranu Rejentovi, který nabil Pinkavovi na jeho pátou branku v posledních čtyřech zápasech.

Střely na branku: 15:2
Rohy: 6:0
Fauly: 9:10
ŽK: Novák, Jariš - 3, navíc ČK

Po utkání následovalo předání poháru pro vítěze I. třídy Pardubického kraje, skupiny C, a poté se hráči a trenéři dorostu vydali zapálit svíčky na hrob Jirky Motla, kterému historický titul věnovali...

Poděkování za podporu patří všem fanouškům, rodičům a vedení. V příští sezóně se na vás budeme těšit při utkáních Krajského přeboru.
Referát napsal: Tomáš Kotrla