TJ SOKOL LIBCHAVY - FK ČESKÁ TŘEBOVÁ 1 : 1 (0:1), 3 : 4 NA PENALTY
NEDĚLE 14.6.2015, KRAJSKÝ PŘEBOR-NADSTAVBA O PŘEBORNÍKA KRAJE

Javorski Daniel - Horníček Filip, Pinkava Tomáš, Šalda Erik, Motyčka Matěj - Hrabovský Jan, Velínský Vojtěch, Prášilová Dagmar, Hodr Matěj - Sýkora Daniel, Kollert Matyáš (43. Šalda Patrik, 64. Procházka Adam)

Střelci:
46. Šalda Erik - 14.

V posledním utkání sezóny, v přímém souboji o přeborníka Krajského přeboru starších žáků, domácí po penaltách podlehli České Třebové, a tak právě soupeři ze Třebové stačí v dohrávce s Přeloučí jediný bod k prvnímu místu. Naopak remíza po základní hrací době zajistila hráčům Libchav alespoň jistotu druhého místa v soutěži, což znamená, že Libchavští budou nejhůře čtvrtým nejúspěšnějším týmem (kromě dnešního soupeře ještě za Pardubicemi a Chrudimí) kategorie starších žáků v celém Pardubickém kraji!

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a hned v prvních pěti minutách několikrát mohli otevřít skóre. Nejblíže k tomu měl Sýkora, proti přihrávce za obranu však rychle vyběhl brankář Hýbl a míč odkopl. Na druhé straně předvedl skvělý zákrok Javorski. Hosté poté začali diktovat obraz hry a v průběhu prvního poločasu si místy vytvářeli až drtivý tlak. Ve 14. minutě přetížená libchavská obrana nedokázala odkopnout míč do bezpečí, a tím vybídla soupeře ke snadnému vedení.

Ve druhém poločase se domácí zvedli a když je ve 45. minutě opět podržel Javorski, stále mohli reálně pomýšlet na obrat. Zvláště když se vzápětí k přímému kopu postavil E. Šalda a fantastickou ranou do šibenice srovnal na 1:1. V 55. minutě měl Hodr šanci poslat Libchavy dokonce do vedení, jenže třebovský gólman mu včasným výběhem zmenšil úhel a střelu zneškodnil. Libchavští se snažili vstřelit ještě jednu branku, ale zápas nakonec dospěl až k penaltovému rozstřelu. V něm byli úspěšnější hráči České Třebové, a zajistili si tak bod navíc.

I přes závěrečnou porážku však starší žáci ve své první sezóně v soutěži dosáhli nečekaného úspěchu, když ve 26 zápasech získali 53 bodů a inkasovali pouhých 29 branek. S kategorií U15 se rozloučili hráči ročníku 2000: Daniel Javorski, Tomáš Pinkava, Matěj Hodr, Erik Šalda, na jaře (z důvodu hostování v Chrudimi) nehrající Michal Boštík a kapitán Vojtěch Velínský, kteří od léta posílí libchavský dorost.

Referát napsal: Tomáš Kotrla