TJ SOKOL ŽIVANICE - TJ SOKOL LIBCHAVY 2:2 (1:1), pen. 1:3
NEDĚLE 23.8. 2015, KRAJSKÝ PŘEBOR

Javorski Daniel - Felgr Adam, Bechynka Martin, Svatoš Michal, Rejent Pavel - Šalda Michal (72. Židek Radim), Kovář Martin, Velínský Vojtěch (78. Šalda Erik), Boštík Jaroslav - Pinkava Tomáš, Hledík Jan (23. Hodr Matěj)

Střelci:

33. Klátil; 87. Siska – 35. Pinkava; 70. Hodr

Až příliš snadná výhra v úvodním utkání jako by byla výjimkou v jinak nesmírně vyrovnané soutěži, kde pouze Česká Třebová za dvě kola získala plný počet šesti bodů. Libchavští dorostenci nastoupili k prvnímu venkovnímu zápasu v Krajském přeboru a na skvěle připraveném divizním trávníku se účastnili tuhé bitvy, trvající až do závěrečného hvizdu. O bodu navíc pak rozhodl hrdina penaltového rozstřelu Javorski.

Do prvního poločasu vstoupili Libchavští hodně ospale a rozhodně nebyli lepším týmem. Domácí dominovali ve středu hřiště a postupem času si začali vytvářet šance. Tu největší dokázal Javorski vyrazit pouze k nohám Klátila, jemuž nedělalo problém zakončit do poloprázdné branky - 1:0. Libchavy tak po jedenácti zápasech musely poprvé dotahovat. A zvládly to velmi rychle. Ve 35. minutě si Pinkava narazil s Kovářem a poté vypálil nechytatelně na zadní tyč.

Druhá půle přinesla ze strany hostujícího týmu podstatné zlepšení. V 60. minutě Boštík netrefil přesně balon, který nakonec skončil těsně vedle. O deset minut později už ale Libchavy šly do vedení. V den svých patnáctých narozenin, po skvělé práci Pinkavy na levé straně, přidal svou třetí branku v sezóně Hodr. V 75. minutě se tentýž hráč skvěle zbavil obránce, ale netrefil branku. Ještě větší šanci na pojištění průběžného vedení měl vzápětí Pinkava, jenže v sólovém úniku nemířil přesně. A když pak nedokázal brankáře Novotného překonat ani Rejent, přišel trest. Tři minuty před koncem domácí zahrávali přímý kop a přes zhruba desetičlennou zeď míč zapadl přesně k tyči - 2:2.

O vítězi tedy musely rozhodnout pokutové kopy. Na straně hostí byli úspěšní Boštík, Felgr i Pinkava, ve čtvrté sérii minul Kovář. Proti hráčům Živanic však stál v brance Javorski, který chytil hned tři penalty v řadě!

Střely na branku: 6:7