FK ČESKÁ TŘEBOVÁ - TJ SOKOL LIBCHAVY 0:3 (0:3)
SOBOTA 5.9. 2015, KRAJSKÝ PŘEBOR

Javorski Daniel - Šrom Michael, Šalda Michal, Felgr Adam, Rejent Pavel - Židek Radim (83. Šalda Erik), Boštík Jaroslav, Velínský Vojtěch, Hledík Jan - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj (79. Svoboda Jakub)

Střelci:

5. Boštík; 26. a 30. Pinkava

Z pohledu výsledku jednoznačná záležitost. Ovšem zdání klame. Domácí byli zhruba 85 minut jasně lepším týmem, ale nově složená obrana s Javorským v zádech poprvé v sezóně udržela čisté konto a šest inkasovaných branek po pěti kolech znamená nejméně v celé soutěži.

Domácí dopláceli na zbytečné chyby a brzy prohrávali. V 5. minutě mizerný odkop brankáře Hýbla sebral Boštík a z dálky trefil odkrytou bránu. Třebovští postupem času získávali půdu pod nohama a zejména rychlonohý kapitán Ezr dělal svými průniky po pravé straně velké problémy. Jenže pak přišla pětiminutovka hostujícího celku... Ve 26. minutě Velínský parádním lobem vyšachoval domácí obranu a stejným způsobem si poradil i Pinkava v zakončení - 0:2. Dvě minuty nato mohlo být favoritovi zápasu ještě hůře, jenže Hodr svou akci ani nezakončil. Průběžný stav nakonec vydržel pouze další dvě minuty, kdy se k odraženému míči dostal Pinkava a třetí střelu Libchav proměnil v třetí branku! Ale ani poté mladý tým soupeře nesložil zbraně a ještě do poločasu mohlo být klidně srovnáno; především ve 41. minutě se hned dvěma výbornými zákroky vyznamenal Javorski.

Ani s příchodem druhého poločasu se nic zásadního nezměnilo. Třebová útočila, ale větší šance měli paradoxně hosté. Kdyby tečovaná střela Rejenta neskončila pouze na břevně, Hodr propálil gólmana v situaci jeden na jednoho nebo nekrytý Pinkava lépe trefil Hledíkův centr, skóre by bylo pro domácí až příliš kruté... Ačkoliv se přes obětavý výkon hráči Libchav v závěrečné půlhodině prakticky nedostali z vlastní poloviny, další skvělé zákroky Javorského znemožnily soupeři pomýšlet na zdramatizování zápasu.

Libchavští dorostenci po střeleckém trápení v minulých zápasech prokázali efektivitu v zakončení a získali cenné tři body. Zlepšit herní projev se pokusí v sobotu doma proti Poličce a poté v dlouho očekávaném utkání podzimu - derby v Ústí nad Orlicí.

Střely na branku: 11:5