TJ Sokol Libchavy – TJ Svitavy B 4:2 (1:1)
Vydáno dne 14. 09. 2015 (1275 přečtení)

Krajská I. B třída, skupina B, 12. 9. 2015

Rozhodčí: Trocha Adam
AR1: Vaško Milan, AR2: Vašek Josef
Branky: 43. Pavlák, 58. Louda, 61. Ďuriš (pk), 70. Urbanec (pk) – 23. Křížek, 89. Bartoš
Žluté karty: 1:4 (88. Motyčka – 15. Uhlíř, 60. a 69. Kubík, 70. Říha)
Červené karty: 0:2 (51. Křížek, 69. Kubík)
Rohové kopy: 2:1
Diváků: 100

Sestava: Zeman – Vítek (77. Šalda), Vaňous, Motyčka, Hájek (86. Felgr) – Louda, Urbanec, Ďuriš (k), Prášil (83. Vídeňský) – Kovář J. (71. Boštík), Pavlák

K pátému utkání podzimu jsme nastoupili na domácím stadionu proti kvalitní rezervě ze Svitav. Ta v dosavadním průběhu soutěže nasbírala 11 bodů a přímo tak ohrožovala naše postavení v tabulce. Vinou řady absencí se na naší střídačce objevili, už tradičně, tři dorostenci a po několika letech také Daniel Vídeňský z B mužstva.

Úvod utkání nám tentokrát nevyšel. Hosté byli daleko přesnější než naši hráči, kteří často kazili i jednoduché přihrávky. Do 20. minuty zaznamenali hráči Svitav pět střeleckých pokusů, z nichž naštěstí pouze ten Říhův měl parametry krajské soutěže, ale s jeho střelou si poradil Zeman. V minutě 23. však již hosté udeřili. Před naším pokutovým územím chyboval Hájek, míč mu vypíchl Křížek a po obejití padajícího Zemana již neměl problém trefit prázdnou branku – 0:1. Naši hráči se dokázali osmělit až v samém závěru prvního poločasu a hned z toho bylo vyrovnání. Dan Ďuriš přesným centrem vybídl ke skórování Pavláka, který snad ani nemohl mířit přesněji – 1:1.

Druhý poločas už, zejména vinou nedisciplinovanosti hostů, nabídl zcela jiný obraz hry. V 57. minutě nejdřív nádherně pronikl po levé straně Louda a nechytatelně nás poslal do vedení. O tři minuty později se uvolnil Pavlák, na hranici vápna byl faulován a rozhodčí Trocha nařídil pokutový kop. Dan Ďuriš sice tentokrát nemířil úplně přesně, ale míč do sítě propasíroval – 3:1. Naděje hostů na zisk alespoň jednoho bodu pohřbil v 69. minutě Kubík, který po dalším odpískaném pokutovém kopu napálil míč mimo areál a viděl tak druhou žlutou kartu. K penaltě se tentokrát postavil náš druhý určený exekutor Radek Urbanec a krásně zvýšil na 4:1. Utkání se pak už spíše dohrávalo. Za zmínku jistě stojí asi nejmladší obrana v historii libchavského A mužstva, která na konci utkání hrála ve složení: Šalda (18), Vaňous (22), Motyčka (19), Felgr (16). I vinou nedostatku zkušeností nebo možná mírného podcenění hosté ještě dokázali výsledek korigovat, když se v samém závěru hlavou prosadil Bartoš – 4:2.

Po pátém utkání zůstáváme bez ztráty na druhém místě I. B třídy, protože vedoucí Jablonné nad Orlicí inkasovalo o jeden gól méně. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu do Verměřovic, které doma prohrávají jen sporadicky a navíc zvítězili i na hřišti Horního Újezdu. Odjezd autobusu je již ve 14:30.