TJ SOKOL LIBCHAVY - SK POLIČKA/POMEZÍ 2:0 (1:0)
SOBOTA 12.9.2015, KRAJSKÝ PŘEBOR

Javorski Daniel - Felgr Adam, Šalda Michal, Svatoš Michal, Rejent Pavel - Šalda Erik (38. Židek Radim), Boštík Jaroslav, Velínský Vojtěch, Hledík Jan - Pinkava Tomáš (87. Svoboda Jakub), Hodr Matěj (88. Vogl Martin)

Střelci:

28. Boštík; 57. Hledík

Druhá výhra v řadě, znovu s čistým kontem. I přes nepříliš přesvědčivý výkon domácí zápas kontrolovali a soupeři až vlastními chybami za stavu 2:0 nabídli několik dobrých šancí na případnou změnu skóre.

O tom, že průběžný lídr soutěže z Poličky bude hratelným protivníkem, přesvědčil už ve 4. minutě E. Šalda, který na hranici velkého vápna se štěstím udržel míč a poté vybídl ke střele Pinkavu, jemuž se nepodařilo prostřelit Bureše. Ale to také byla na dlouhou dobu jediná nebezpečná šance před oběma brankami. Ve 29. minutě však libchavští dorostenci šli z ničeho nic do vedení. Boštík získal odražený balon a tvrdou ranou z velké dálky zaskočil hostujícího brankáře. Ve 39. minutě Velínského centr Hodr hlavou sklepl do prostoru, kam si nabíhal Pinkava, ten ovšem trefil pouze tyč.

Před začátkem druhé půle hosté sáhli ke střídání a čerstvý hráč, Vojta, hned začal zaměstnávat domácí obranu. Jenže udeřilo na druhé straně. Po dlouhém nákopu Felgra se přes obránce ke zdánlivě ztracenému míči protlačil Hledík a střelou mezi nohy gólmana zvýšil. Dvougólové manko však soupeře nezlomilo; ba naopak. Hned vzápětí musel střelu z úhlu likvidovat Javorski, následnou dorážku před brankovou čarou zastavil Felgr. V 70. minutě nenápadně vyhlížející střelu Vojty zastavila až branková konstrukce Javorského branky; z následného protiútoku mohli definitivně rozhodnout domácí, ale Bureš tentokrát svůj tým podržel. Závěr utkání si hráči Libchav pohlídali, a napravili tak zaváhání z posledního domácího duelu proti Holicím.

Libchavští dorostenci při startu v nové soutěži rozhodně nezklamali a po šesti zápasech hájí čtvrté místo. A hned příští týden mají postaráno o speciální motivaci – ve šlágru sedmého kola, v historicky prvním soutěžním derby, se představí na hřišti úhlavního rivala z Ústí nad Orlicí.

Střely na branku: 11:4