TJ JISKRA ÚSTÍ NAD ORLICÍ - TJ SOKOL LIBCHAVY 0:2 (0:1)
SOBOTA 19.9. 2015, KRAJSKÝ PŘEBOR

Javorski Daniel - Felgr Adam, Šalda Michal, Svatoš Michal, Rejent Pavel - Židek Radim, Boštík Jaroslav, Velínský Vojtěch (87. Šrom Michael), Hledík Jan - Pinkava Tomáš (65. Kovář Martin), Hodr Matěj (89. Vogl Martin)

Střelci:

14. Pinkava; 82. Hodr

Derby je naše! Libchavští dorostenci se zarputilým týmovým výkonem probojovali k dalšímu historickému milníku a odměnou jim je průběžné vedení v celé soutěži. A co více, rozhodně to není náhoda. Libchavská defenziva jako jediná zatím inkasovala méně než deset branek; konkrétně šest.

Po vzoru velkých zápasů v Lize mistrů se začalo hodně opatrně. Ani jeden celek nechtěl udělat chybu a nabídnout soupeři vedení. První šance zápasu tedy přišla až po standartní situaci. Ve 13. minutě Šalda zahrával přímý volný kop, ale parádně umístěný pokus vytáhl Hubálek. Po následném rohu se k míči dostal Hodr, který na hranici malého vápna našel Pinkavu, na jehož mazácké počínání byl domácí brankář krátký - 0:1. A byl to právě Pinkava, který mohl o vítězi rozhodnout ještě v prvním poločase. Nejprve vystihl rozehrávku soupeře, ale v rozhodující chvíli smolně podklouzl. Ve 31. minutě se přes obránce protlačil až do zakončení, v cestě mu však stál Hubálek. A ve 36. minutě to byl znovu on, kdo se dokázal prokličkovat až před domácí branku, šanci na zvýšení skóre mu ovšem sebral jeden z obránců, který mu na poslední chvíli vypíchl míč. Ve 40. minutě měl na noze vyrovnání Krátký; proti jeho střele z bezsprostřední blízkosti se reflexivním zákrokem vyznamenal Javorski.

Ve druhém poločase Ústí přidalo na obrátkách a hosté se podvědomě soustředili na bránění těsného vedení. Především po standartních sitaucích bylo v libchavském vápně hodně rušno, ale bránící hráči nepouštěli soupeře k nebezpečnějšímu ohrožení branky. To na druhé straně hřiště domácím pořádně zatápěl rychlý Hodr, který byl po vzoru svého spoluhráče z útoku, Pinkavy, klíčovou postavou té druhé půle. V 64. minutě ho do úniku vyslal Rejent, ale Hubálek zachoval chladnou hlavu a proti střele z úhlu dobře zasáhl. Ani o deset minut později Hodr tváří v tvář ústeckému gólmanovi neuspěl a když promrhal další velmi slibnou příležitost dvě minuty nato, ve vzduchu stále visela hrozba srovnání skóre. Sedmička na jeho dresu se však přece jen ukázala jako šťastná. V 82. minutě si nejlepší střelec starších žáků z loňské sezóny, po přihrávce Židka, píchl balon kolem vyběhnuvšího Hubálka a razantní střelou do prázdné brány rozjásal hostující střídačku. Samotný závěr sice patřil ústecké Jiskře, ale rovněž Javorskému v libchavské brance, který si třetí čisté konto v řadě pokazit nenechal.

Co říci závěrem? Snad jen že se už teď můžete těšit na další těžký zápas, který libchavští dorostenci sehrají za týden doma proti Chocni...

Střely na branku: 7:12