TJ Sokol Verměřovice – TJ Sokol Libchavy 0:2 (0:1)

Branky: 40. Paukert, 87. Vítek
Rohové kopy: 3:4
Diváků: 103

Sestava: Zeman – Vítek, Vaňous, Kopfštein, Martinec (76. Lžíčař) – Louda (88. Hájek), Urbanec, Ďuriš (k), Paukert – Prášil (81. Kovář), Pavlák (90. Donát)

Šestý zápas podzimu nás za krásného sobotního počasí čekal na hřišti nepříjemných Verměřovic. Pozitivem byl jistě návrat Martince, Paukerta a Lžíčaře do našeho kádru, naopak pro zranění nemohl nastoupit, v uplynulém kole dobře hrající, Filip Motyčka.

Na tradičně nepříliš kvalitním hřišti to byl hned od úvodu lítý boj. K vidění byla spíše řada osobních soubojů ve středu hřiště, fotbalových akcí bylo pomálu. Postupem času však naši hráči převzali aktivitu a byli daleko nebezpečnější. Ve 14. minutě vystřelil Urbanec snad z poloviny hřiště a jeho pokus měl „téměř“ gólové parametry. V 19. minutě mířil Prášil z těžké pozice těsně mimo, o dvě minuty později pak vybídl Urbanec ke skórování lehce indisponovaného Pavláka, který však se svým zakončením neuspěl. Následně se poprvé výrazněji osmělili domácí. Kmeťova pěkná střela naštěstí orazítkovala jen břevno Zemanovy branky. Ve 41. minutě se k odraženému míči nejrychleji dostal Paukert a zakončil velice přesně – 0:1.

V úvodu druhého poločasu ještě nebezpečně vystřelil Ďuriš, ale po jeho pokusu se naši hráči na delší čas ze hřiště vytratili. Verměřovice postupně převzali otěže utkání, ale jejich nepříliš přesné pokusy spolehlivě likvidoval Zeman, tak jako v 60. minutě další střelu agilního Kmeťe. Svůj tradiční zázračný zákrok si tentokrát Míra schoval až na 80. minutu. Po standartní situaci se na hranici pokutového území ocitl naprosto osamocený Černaj, ale přemisťující se Zeman jeho tvrdou střelu vyrazil na roh. Čím více se domácí hnali za vyrovnáním, tím větší díry se logicky objevovaly v jejich obranné činnosti, čehož nakonec využil Vítek. Ten svou střelu otřel o všudypřítomného Kmeťě – 0:2. Na svůj premiérový gól v Áčku si ale ještě bude muset počkat, jelikož v oficiálním zápise o utkání byla branka označena jako vlastní.

Po šesti odehraných kolech máme plný počet 18 bodů a na čele tabulky jsme se již osamostatnili, protože Jablonné prohrálo v Kamenné Horce. V dalším sobotním utkání přivítáme na vlastním stadionu tým z Dlouhé Loučky, kterému se zatím příliš nedaří a bylo by alibistické očekávat něco jiného než tři body. Zápas začíná již v 16:30.