TJ SOKOL LIBCHAVY - FK AGRIA CHOCEŇ 1:3 (0:2)
SOBOTA 26.9.2015, KRAJSKÝ PŘEBOR

Javorski Daniel - Felgr Adam, Šalda Michal (85. Vogl Martin), Svatoš Michal (90. ČK), Rejent Pavel - Židek Radim, Boštík Jaroslav, Velínský Vojtěch (69. Šalda Erik), Šrom Michael (84. Bočkoroš Michal) - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj

Střelci:

67. Boštík (PK) – 35. a 37. Šafek; 82. Novotný

Podobně jako proti České Třebové výsledek neodpovídá průběhu. Tentokrát však v opačném gardu. Domácí svého soupeře po většinu zápasu přehrávali, jenže celých 90 minut zažívali velké střelecké trápení a nakonec skórovali pouze z penalty.

Libchavští dorostenci vlétli do zápasu ve velkém stylu a hned v úvodní čtvrthodině mohli a měli vést o tři branky. Hosté jako by ani nevěděli, že i oni mohou útočit, a pouze doufali, že jejich brankář Horníček neinkasuje... Ve 3. minutě Boštík prošel středem hřiště a přihrál Pinkavovi, kterého v ideální pozici před prázdnou bránou zradil odskok míče. Tři minuty nato Hodr předskočil obránce a hnal se sám na gólmana, který však předvedl skvělý zákrok. Ve 12. minutě se v další velké šanci ocitl Hodr; hlavou trefil pouze tyč. V 18. minutě Horníček musel likvidovat nebezpečnou Pinkavovu hlavičku. Ve 27. minutě další parádní hlavičku Pinkavy zastavila tyč. Poté se osmělili i hosté; střela Hanuse však Javorského nevyděsila. V 35. minutě šla Choceň překvapivě do vedení. Hostující Šafek ve vzdušném souboji postrčil Šaldu, a dostal se tak k míči, který pohledným lobem (po dlouhých 391 minutách) poslal za záda Javorského – 0:1. Hostujícímu kanonýrovi pak stačilo dalším 120 sekund, aby nalomenému soupeři zasadil druhý úder. Po mizerné malé domů se zákrokem na hranici pravidel prodral k balonu a neměl problém ho uklidit do prázdné branky. Už v nastaveném čase mohl Boštík ve spolupráci se Svatošem po sprinterském úniku přes celé hřiště snížit, ale hostující brankář znovu svůj tým podržel.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. V 52. minutě osamocený Hodr hlavou netrefil branku a stejným způsobem mířil nad rovněž o osm minut později. V 64. minutě se po rohovém kopu k odraženému balonu dostal Velínský, ovšem ani jemu se nepodařilo přesně zamířit. Vzápětí se na druhé straně dvěma skvělými zákroky blýskl Javorski. I díky tomu se Libchavští zaslouženě dočkali snížení. Po zákroku na Boštíka rozhodčí odpískal penaltu a sám faulovaný s přehledem proměnil. Domácí ještě zvýšili tlak a sahali po vyrovnání. V 71. minutě měl gólovou střelu na noze Pinkava, ale překonaného Horníčka na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. A když za další čtyři minuty balon nedotlačili do sítě Svatoš s Hodrem, zákonitě udeřilo na opačné straně hřiště. Při přímém kopu Javorski nešťastně podklouzl a na střelu Novotného nedosáhl - 1:3.

Nezbývá než na tento smolný zápas zapomenout a soustředit se na další složité utkání, které se odehraje za týden v Hlinsku.

Střely na branku: 13:5