TJ Sokol Libchavy – FC Jiskra 2008 1:0 (1:0)

Žluté karty: 1:1 (64. Vítek – 79. Ježek)
Červená karta: 68. Babic
Rohové kopy: 5:3
Diváků: 70

Sestava: Zeman – Vítek, Vaňous, Motyčka, Lžíčař – Louda, Kopfštein, Ďuriš (k), Paukert (86. Boštík) – Martinec (58. Kovář), Pavlák (90. Hájek)

V zápase 10. kola I. B třídy, skupiny B, jsme přivítali kvalitní mužstvo Jiskry z Králík. Vzhledem k předešlé bodové ztrátě v Kunčině byl cíl jasný: vrátit se na vítěznou vlnu. Lehce zraněného Prášila nahradil v základní sestavě navrátivší se Paukert.

Od samého úvodu utkání byli libchavští fotbalisté na hřišti lepší, ale větší brankové příležitosti si nedokázali vypracovat. Oproti tomu, v 15. minutě, nebezpečně vystřelil Šmolík, avšak Zeman si s jeho pokusem poradil. Následně jsme hosty dokázali zamknout na jejich polovině, zejména zásluhou dalekonosných „autů“ Lžíčaře a Loudy. Tento nápor vyvrcholil ve 24. minutě, kdy Dan Ďuriš zahrával standartní situaci po faulu na Loudu. Jeho jedovatý pokus brankář Valčík v náručí neudržel a míč do odkryté branky uklidil, poslední dobou dobře hrající, Kopfštein – 1:0. I po vstřeleném gólu naši hráči zůstávali aktivnější a hostující obraně se naše ataky dařilo odvracet spíše se štěstím. Ve 33. minutě dokonce dopravil míč do sítě Martinec, ale zvýšení našeho vedení to neznamenalo, jelikož pomezní Papáček viděl správně ofsajd jednoho z dalších našich hráčů. Po obrovském náporu ukončil první poločas střelou do tyče Pavlák, nicméně byl opět signalizovaný ofsajd.

Jak už bohužel bývá naším zvykem, do druhého poločasu jsme vstoupili poněkud vlažně, což málem potrestal aktivní Šmolík. Jeho hlavičkový pokus naštěstí nebyl z nejpřesnějších. V 54. minutě rozehrál Ďuriš rohový kop, k míči se dostal Lžíčař a jeho tvrdou střelu nádherně zneškodnil Valčík, který tak odčinil svoji hrubou chybu u našeho vstřeleného gólu. V 68. minutě vyslal Ďuriš do úniku střídajícího Kováře, který byl zezadu faulován a hosté museli utkání dohrávat v deseti. Jak už to tak bývá, paradoxně jim to pomohlo, což nejlépe svojí střelou dokumentoval v 79. minutě Matoulek. Míra Zeman však vytáhl jeden ze svých nepochopitelných zákroků a tvrdou ránu dokázal konečky prstů vytlačit na břevno, odražený míč pak odvrátil Lžíčař. To bylo od hostů prakticky vše, naopak do jejich otevřené obrany se několikrát vřítil Kovář, ale svou střeleckou smůlu ani tentokrát neprolomil.

Hubené vítězství jsme si tentokrát za předvedenou hru jistě zasloužili. Oproti předchozím zápasům dominovala našemu výkonu defenziva, která hosty prakticky k ničemu nepustila. K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 18. října na stadion do Poličky, kde se střetneme s tamní rezervou, která se v posledních utkáních pozoruhodně výsledkově zvedla.