SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - TJ SOKOL LIBCHAVY 2:8 (1:3)
SOBOTA 17.10. 2015, KRAJSKÝ PŘEBOR

Javorski Daniel - Šrom Michael, Felgr Adam, Svatoš Michal, Rejent Pavel - Židek Radim (19. Šalda Michal), Boštík Jaroslav, Velínský Vojtěch (66. Vogl Martin), Hledík Jan (39. Svoboda Jakub) - Pinkava Tomáš (88. Šalda Erik), Hodr Matěj

Střelci:

19. a 81. Hodr; 25., 41. a 62. Pinkava; 64. Rejent; 70. Šrom; 79. Vogl – 16. Sedlák; 69. Mikšánek

Libchavští dorostenci, i přes katastrofální úvod, potvrdili roli favorita a svého soupeře zničili osmi góly.

Hned po půl minutě mohl sice otevřít skóre zápasu Hodr, jenže poté se domácí dostali do tempa a Libchavští vůbec nestíhali. V 5. minutě si Javorski připsal tři důležité zákroky v krátkém sledu. Po následném závaru rozhodčí odpískal pokutový kop, ovšem Javorski i pátou penaltu v řadě zlikvidoval. V 16. minutě šla přesto Moravská Třebová do vedení, když do poloodkryté brány dorážel Sedlák. Vyrovnání přišlo za tři minuty. Pinkava utekl obraně a našel nekrytého Hodra – 1:1. Oba libchavští útočníci byli viditelně v dobrém rozpoložení a nadále trápili obranu soupeře. Ve 25. minutě využil Boštík volného místa na levé straně a svým centrem vybídl ke skórování Pinkavu. Ve 30. minutě Pinkava zamířil z přímého kopu těsně mimo, v další nadějné pozici si Hodr příliš předkopl míč. Ve 41. minutě Šrom přihrál rozběhnutému Pinkavovi, který obešel brankáře a zvýšil. Dvě minuty nato se situace opakovala; střela Pinkavy tentokrát nemířila mezi tyče.

Druhý poločas začal mírným náporem domácích. V 51. minutě mířil z dobré pozice nad Mikšánek. Libchavští dorostenci však průběh druhé pětačtyřicetiminutovky již plně kontrolovali. V 62. minutě Rejent přesprintoval obránce a po jeho centru Pinkava završil hattrick. O dvě minuty později se po rohu Svobody prosadil Rejent. V 69. minutě se po školácké chybě v rozehrávce dostal k míči Mikšánek a snížil – 2:5. Domácím se ale nepodařilo vrátit zpět do zápasu, protože chvíli nato, po spolupráci s Pinkavou, míč za záda Schreibra dopravil Šrom. V 79. minutě utekl po levé straně Pinkava a jeho centr obrana odvrátila pouze ke Svobodovi, jehož střelu ještě tečoval Vogl, který tak svou premiérovou brankou za dorost zvýšil. Ani to však nebylo od hráčů Libchav vše. V 81. minutě Rejent vyslal vpřed Hodra a ten zamířil přesně k pravé tyči. V samotném závěru ještě běžel sám na bránu Svatoš, ale hned po faulu ze strany posledního obránce domácích rozhodčí šalamounsky odpískal konec.

V příštím zápase doma přivítáme Dolní Újezd.

Střely na branku: 12:11