SK Polička B – TJ Sokol Libchavy 5:0 (1:0)

Branky: 57. a 62. Král, 22. Netolický, 53. Kučera, 80. Švec (pk)
Žluté karty: 1:2 (61. Stoklásek – 64. Vaňous, 79. Zeman)
Rohové kopy: 3:8
Diváků: 50

Sestava: Zeman – Vítek (60. Hájek), Vaňous (84. Rejent), Motyčka, Lžíčař (72. Felgr) – Louda, Kopfštein, Ďuriš (k), Paukert (46. Boštík) – Prášil, Pavlák

K dalšímu zápasu zajíždělo naše mužstvo do Poličky proti tamní rezervě. Ta v posledních utkáních chytila druhý dech, i přesto jsme odjížděli v roli jasného favorita.

A úvod zápasu tomu odpovídal. V první dvacetiminutovce se domácí prakticky nedostali na útočnou polovinu, naopak náš tlak byl doslova drtivý. Hned v úvodu vhazoval Lžíčař tradičně až do pokutového území, kde našel v první šanci Prášila, ten však nemířil přesně. Hned vzápětí se do slibné pozice dostal Louda, ovšem ani tentokrát nešla střela mezi tři tyče. Ve 4. minutě pálil z hranice vápna krásně i Dan Ďuriš, na brankáře Dittricha si ale ani on nepřišel. Když pak v 7. minutě stoprocentní šanci spálil kanonýr Pavlák, na libchavské příznivce padaly mrákoty. Následovaly další „více či méně“ nebezpečné střely, které však obvykle nebyly dostatečně razantní, aby překvapily výborně pozičně chytajícího Dittricha. Ve své prakticky první šanci domácí udeřili během 22. minuty. Vyběhnuvší Zeman nedokázal zachytit dlouhý míč za naší obranu, avšak stačil se vrátit do své branky a pěkným zákrokem zneškodnil střelu Netolického, vyražený míč se po sérii záhadných odrazů, k překvapení všech, nakonec přece jen ocitl v naší síti – 1:0. Ve 29. minutě ještě střílel těsně nad opět Prášil. Obě mužstva byla z vývoje utkání viditelně zaskočena a tak se do konce prvního poločasu už téměř na nic nezmohla.

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s odhodláním vývoj otočit, ale nakonec bylo všechno jinak. Držení míče bylo jistě na naší straně, ale přechod do útoku byl spíš křeč a následné hrubé chyby naší obrany domácí s přehledem trestali. Do slušných příležitostí se postupně dostali Pavlák, Prášil i Kopfštein, ale v tomto zápase nám zřejmě nebylo souzeno skórovat. Naopak hned v 53. Minutě prolétl naší obranou Kučera a zvýšil – 2:0. O osudu utkání pak rozhodl dvěma slepenými góly v rozmezí 57. a 62. minuty výborně hrající Král – 4:0. Epitaf na libchavský hrob napsal v 80. minutě proměněnou penaltou Švec – 5:0. Jediným pozitivem tohoto zápasu je tak první start dorostence Rejenta za naše A mužstvo a také kvalitní výkon všech rozhodčích.

Domácí Polička nám tentokrát uštědřila lekci z produktivity a zaslouženě tak zvítězila. Zejména je třeba ocenit výborný výkon 56-ti letého gólmana Dittricha. V souboji o čelní pozice v tabulce si budeme chtít spravit reputaci proti Semanínu. Utkání se hraje v sobotu, ve 14:30 na našem stadionu.