TJ SOKOL LIBCHAVY - TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD 3:2 (0:1)

Javorski Daniel - Felgr Adam, Šalda Michal, Svatoš Michal (80. ČK), Rejent Pavel - Židek Radim, Boštík Jaroslav, Velínský Vojtěch (89. Vogl Martin), Hledík Jan - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj

Střelci:

46. Hodr; 54. Hledík; 64. Pinkava – 12. a 58. Frank

Třetí výhra v řadě, tentokrát však ubojovaná především silou vůle.

Domácí, jako již tradičně, začali hodně pasivně a fyzicky silnější protihráči vyhrávali většinu osobních soubojů, čímž se dostávali do mírného tlaku. Ve 12. minutě využil nedůslednosti v libchavském vápně Frank a otevřel skóre. V 18. minutě se do první vážnější šance dostali také hráči Libchav, ovšem centr Hodra Pinkava nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Nezáživný a především ze strany domácích hodně nepovedený první poločas se dohrál bez větších šancí.

Důrazná domluva přinesla svůj výsledek a do druhé půle nastoupil úplně jiný tým. Sotva půl minuty na hřišti a bylo srovnáno. Boštík vyslal Židka a ten skvělým centrem na zadní tyči našel Hodra, který nedal Váněmu v brance soupeře šanci zasáhnout. Stačila minuta a mohlo být zase všechno jinak; Javorski však střelu z ideální pozice dokázal vyrazit. V 54. minutě hostující gólman vyběhl mimo pokutové území proti Hodrovi, ale mizerným odkopem trefil pouze Hledíka, který svou dalekonosnou ránu umístil tak přesně, že obránci nedokázali míč z brankové čáry vykopnout - 2:1. Újezdští se však nehodlali s prohrou smířit a za další čtyři minuty z toho byla zase remíza. Efektní a zároveň efektivní přihrávku spoluhráče využil Frank, na jehož bombu pod břevno Javorski nedosáhl. V 65. minutě šli domácí znovu do vedení, když Šaldův přímý kop hlavou usměrnil do sítě Pinkava. V 75. minutě se Javorski musel hodně natáhnout proti dobře mířené střele z dálky, protiútok Boštíka zneškodnil Váně. V 80. minutě Svatoš nesmyslným zkratem poslal své spoluhráče do deseti. V emotivním závěru mohl výhru pojistit Pinkava, jenže minul. Na sklonku 93. minuty tak hosté měli na noze vyrovnání, jako správný kapitán se ale zachoval Boštík, který obětavě zblokoval téměř jistě gólovou střelu soupeře.

Náročný "anglický" týden (sobota-středa-sobota) bude pokračovat středečním domácím zápasem proti silné Přelouči a poté venku proti "B" týmu Svitav.

Střely na branku: 9:5