TJ Sokol Libchavy – TJ Semanín 6:2 (5:0)
Vydáno dne 27. 10. 2015 (410 přečtení)

Krajská I. B třída, skupina B, 24. 10. 2015

Rozhodčí:Svědiroh Miroslav
AR1: Šlor Robert, AR2: Čech Karel
Branky: 16., 38. a 47. Pavlák, 22. Louda, 25. Martinec, 34. Ďuriš – 46. Špatenka R., 46. Bednár
Žluté karty: 2:1 (7. Vítek, 67. Lžíčař – 56. Špatenka R.)
Rohové kopy: 7:0
Diváků: 60

Sestava: Zeman – Vítek (46. Prášil), Vaňous, Motyčka, Lžíčař (69. Kovář) – Louda, Kopfštein, Ďuriš (k), Paukert – Martinec (81. Hájek), Pavlák

V zápase 12. kola podzimní části jsme na vlastním stadionu přivítali ambiciózního nováčka ze Semanína, který po senzačním startu do soutěže přece jen začal ztrácet dech.

Úvod utkání tomu však vůbec neodpovídal. Jak dobře přijeli hosté připravení, předvedli hned v 5. minutě, kdy perfektně rozehranou standartní situaci nezakončil přesně Hajdari. Ve 12. minutě se po přihrávce Ďuriše ocitl tváří v tvář brankáři Pavlák, ale netrefil branku, jeho chvíle však ještě měly přijít. Po následném protiútoku rozehrával Semanín další stadartku, kterou zakončoval nebezpečně opět Hajdari, ale naštěstí trefil jen boční síť. V 16. minutě rozehrál Paukert rychle rohový kop na Pavláka, který svojí střelu z hranice šestnáctky, s pomocí teče hostující obrany, uklidil za bezmocného Šenkýře – 1:0. Ještě veseleji bylo ve 22. minutě, kdy Ďuriš vyslal do obrovské šance Loudu, kterého Šenkýř vychytal, avšak z následného rohového kopu si oba spolupráci zopakovali – 2:0. Viditelně zaskočení hosté vzápětí inkasovali i potřetí, když Lžíčař vyslal do sólového úniku Martince, který mazácky zakončil – 3:0. V této části utkání jsme soupeře nepouštěli vůbec k ničemu a psychicky rozložení hráči Semanína do poločasu inkasovali další dva kusy. Nejprve ve 34. minutě, po své typické individuální akci, našel Pavlák výborně Ďuriše, který se zakončením k tyči neměl sebemenší problém – 4:0. Podobná akce se opakovala i o čtyři minuty později, kdy Paukert našel Pavláka, který ještě obešel Šenkýře a střílel do prázdné branky – 5:0.

Začátek druhého poločasu byl ovšem z říše hrůzy. Než se naše obrana, viditelně ukolébaná průběžným stavem utkání, rozkoukala, Bednár a následně i Roman Špatenka skórovali – 5:2. Naděje Semanína na zázračný obrat však utnul hned vzápětí Pavlák, který po přihrávce Martince zkompletoval hattrick – 6:2. Zápas se poté už spíše dohrával a nabídl pramálo zajímavých momentů. Až v závěrečné desetiminutovce ještě párkrát zahrozili hosté, avšak Zeman, s přispěním Vaňouse, všechny jejich pokusy zneškodnil.

Utkání se šesti vstřelenými góly lze jen těžko hodnotit jinak než kladně. Naši skutečnou sílu však nejlépe prověří až dosavadní lídr soutěže z Jablonného nad Orlicí, na jehož hřiště zajíždíme ve středu. Oproti rozpisu je odjezd autobusu přesunut již na 12:30.