Dorost: Libchavy-Přelouč/Řečany nad Labem

TJ SOKOL LIBCHAVY - FK PŘELOUČ/ŘEČANY NAD LABEM 1:3 (1:1)
STŘEDA 28.10. 2015, KRAJSKÝ PŘEBOR

Motyčka Matěj - Šrom Michael, Šalda Michal, Felgr Adam, Rejent Pavel - Židek Radim, Boštík Jaroslav, Velínský Vojtěch, Hledík Jan - Pinkava Tomáš (79. Sýkora Daniel), Hodr Matěj (75. Vogl Martin)

Střelci:

2. Pinkava – 23. Bukovič; 60. a 79. Hruška

S velmi zúženým kádrem museli libchavští dorostenci nastoupit ve svém závěrečném podzimním domácím zápase; k dlouhodobě zraněnému Kovářovi a E. Šaldovi se přidal ještě Svoboda, kromě vykartovaného Svatoše chyběl i brankář Javorski, kterého při své premiéře v dorostu zastoupil Motyčka.

Domácí tentokrát začali aktivněji a hned ve 2. minutě šli do vedení. Boštík přeloboval obránce a volného místa využil Pinkava, který střelou na zadní tyč nedal Václavkovi šanci zasáhnout. Libchavští dorostenci byli v prvním poločase nebezpečnější, ale nedokázali využít další šance k navýšení vedení. V 17. minutě střílel vedle Felgr, nedlouho po něm mohl se svou šancí lépe naložit Pinkava. Ve 23. minutě hosté, po několika velmi nepřesných pokusech, z ničeho nic dokázali udeřit. Po rychlé akci přihrávku z levé strany do prázdné brány uklidil Bukovič – 1:1. Ve 27. minutě Pinkava z podobné pozice jako při úvodní trefě netrefil branku a chvíli po něm nemířil přesně ani Rejent.

Největší šanci na vedoucí gól měl ve 48. minutě Felgr, jeho hlavička po rohovém kopu však orazítkovala pouze břevno. V 50. minutě se Boštík prodral do nadějné střelecké pozice, jeho přihrávku na lépe postaveného spoluhráče zachytila obrana. V 60. minutě Motyčka dobrým zákrokem hasil chvilkovou nepozornost domácích, míč se však od břevna odrazil zpět do hry a Hruška strhl vedení na stranu Přelouče. V 79. minutě hosté opět školili z produktivity, když po dalším zbytečném zaváhání v zadních řadách vstřelil svůj druhý gól v zápase Hruška. Snížit mohl Hledík, jeho tvrdou ránu však Václavek dokázal vytěsnit.

Libchavští dorostenci proti zkušenému soupeři (ani jeden hráč ročníku 2000 v základní sestavě) nebyli horším týmem, ale doplatili na nevyužívání svých příležitostí. I přes prohru stále drží pátou příčku, kterou se ještě pokusí vylepšit v závěrečných dvou venkovních zápasech.

Střely na branku: 5:7