TJ SVÍDNICE/SK SPARTAK SLATIŇANY - TJ SOKOL LIBCHAVY 2:2 (1:1), pen. 5:4
SOBOTA 19.3. 2016, KRAJSKÝ PŘEBOR

Javorski Daniel - Šrom Michael (74. Sýkora Daniel), Boštík Jaroslav, Svoboda Jakub, Rejent Pavel - Šalda Erik (60. Židek Radim), Jetmar Matěj (85. Motyčka Matěj), Velínský Vojtěch, Hledík Jan - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj

Střelci:

15. Kazda; 54. Sotona – 2. Hodr; 57. Jetmar

Ani do prvního jarního zápasu nenastoupila kompletní sestava. Na marodce se tentokrát ocitli především obránci: kromě dlouhodobě zraněného Felgra chyběl i Svatoš s Michalem Šaldou, a tak se na místo stopera postavil kapitán Boštík.

Mizerná úroveň hřiště slibovala bojovný zápas plný osobních soubojů, což se také potvrdilo. Přesto šli Libchavští rychle do vedení. Po necelých dvou minutách se Pinkava ve vápně zbavil protihráče a jeho střelu na zadní tyč brankář Fuxa vyrazil pouze k nohám Hodra, který měl před sebou prázdnou bránu. Poté na chvíli převzali iniciativu domácí. První dvě nebezpečné situace hosté ještě přežili, ale v 15. minutě měl při rohovém kopu dost místa Kazda, jemuž se šťastně podařilo vyrovnat. Ve 24. minutě těsně vedle pálil Pinkava a svou střeleckou smůlu posledních zápasů neprolomil ani o sedm minut později, když soupeře zachránilo břevno. Branková konstrukce ovšem vzápětí zabránila gólu i na druhé straně, když se domácí dostali do zakončení po dalším dobře zahraném rohovém kopu.

Vyrovnaný zápas pokračoval i ve druhé půli. V 53. minutě se po dlouhém nákopu prodral k míči Sotona a domácí šli do vedení 2:1. Libchavy se však záhy dočkaly vyrovnání. Jetmar si narazil s Hodrem a poté střelou ke vzdálenější tyči nedal domácímu brankáři šanci. V 72. minutě domácí sahali po vítězství, radost jim však skvělým zákrokem pokazil Javorski.

V penaltovém rozstřelu byl ústřední postavou domácí Fuxa, který chytil dvě penalty, a získal tak pro svůj tým bod navíc.

Střely na branku: 7:6